Vlčekovi s Tarrom ušla v Baku medaila, Gelle vyhral B-finále

Peter gelle

MINGAČEVIR 15. júna (WEBNOVINY) – Slovenský reprezentant Peter Gelle zvíťazil v B-finále v disciplíne K1 na 1000 m v rámci súťaží rýchlostných kanoistov na I. európskych hrách v Baku.

Gellemu sa v nedeľu nepodarilo prebojovať do elitného finále v tejto olympijskej disciplíne, ale v pondelok ráno v „béčku“ dominoval pred Španielom Roiom Rodríguezom a Belgičanom Laurensom Pannecouckem.

Obrazom: Otvárací ceremoniál I. európskych hier v Baku

Výsledný čas 30-ročného slovenského kajakára mal hodnotu 3:35,203 min. Víťazom A-finále a šampiónom európskych hier sa stal nemecký favorit Max Hoff (3:28,205). Gelle obsadil konečné 10. miesto.

Ďalší slovenskí reprezentanti Erik Vlček a Juraj Tarr obsadili v Baku 4. miesto v disciplíne K2 na 1000 m. Vlček a Tarr sa v nedeľu prebojovali z rozjázd priamo do deväťčlenného finále, v ktorom sa od začiatku pohybovali na šiestom – siedmom mieste, ale zlepšeným záverom si vybojovali konečnú 4. priečku.

Vlček a Tarr sú úradujúcimi majstrami sveta na tejto, ako aj na polovičnej vzdialenosti z vlaňajšej Moskvy. Víťazmi európskych hier v K2 na 1000 m sa stali Maďari Zoltan Kammerer a Tamás Szalai (3:11,681). Striebro putuje do Nemecka a bronz do Bieloruska. Za bronzovými Bielorusmi Vitalijom Belkom a Romanom Petrušenkom zaostali Slováci o 281-tisícin sekundy.

Výsledky – I. európske hry v Baku – pondelok:

MUŽI – finále:

K1 – 1000 m: 1. Max Hoff (Nem.) 3:28,205, 2. Fernando Pimenta (Portug.) 3:28,421, 3. Rene Holten Poulsen (Dán.) 3:28,863,…10. Peter Gelle (SR) 3:35,203 – víťaz B-finále

K2 – 1000 m: 1. Zoltan Kammerer, Tamás Szalai (Maď.) 3:11,681, 2. Max Rendschmidt, Marcus Gross (Nem.) 3:12,034, 3. Vitalij Belko (Biel.), Roman Petrušenko (Biel.) 3:13,584, 4. Erik Vlček, Juraj Tarr (SR) 3:13,865