'Vlci' skvelo otočili proti Dukle, 'havrani' zdolali majstra

Dukla Trenčín - MsHK DOXXbet Žilina
Zľava: Brankár Tomáš Tomek (MsHK DOXXbet Žilina), obranca Jakub Makovský (MsHK DOXXbet Žilina), útočník Patrik Koyš (DUKLA Trenčín) a útočník Rastislav Konečný (MsHK DOXXbet Žilina) počas zápasu 14. kola slovenskej hokejovej Tipsport ligy 2015/2016 medzi MsHK DOXXbet Žilina a DUKLA Trenčín. Žilina, 20. október 2015. Foto: SITA/Milo Fabian

BRATISLAVA 20. októbra (WebNoviny.sk) – Skvostný obrat sa v utorkovom zápase 14. kola najvyššej slovenskej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 podaril hokejistom MsHK Doxxbet Žilina, ktorí zdolali hráčov Dukly Trenčín 3:2 po predĺžení.

„Vlci“ síce ešte krátko pred koncom tretej tretiny na vlastnom ľade zaostávali 0:2, ale v 57. min znížil na rozdiel jediného gólu Aleš Ježek a v 59. min poslal stretnutie do predĺženia Rastislav Konečný. „Zmŕtvychvstanie“ Žilinčanov dokonal v tretej minúte nadstaveného času víťazným zásahom Jakub Drábek.

MsHK Doxxbet Žilina – Dukla Trenčín 3:2 po predĺžení (0:1, 0:0, 2:1 – 1:0)

Góly: 57. Ježek (D. Brejčák), 59. Konečný (Valášek, D. Brejčák), 63. Drábek (Konečný) – 17. M. Jakúbek (Róbert Petrovický, Nechala), 48. D. Hudec (Róbert Petrovický, J. Švec)

Vylúčení: 1:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: D. Konc – Holienka, M. Kollár, 732 divákov

Žilina: T. Tomek – Kurali, Grman, Š. Novotný, Makovský, D. Brejčák, Rogoň, Bajaník, Niník – E. Švec, Róbert Huna, Richard Huna – Stupka, Valášek, Konečný – Drevenák, Ježek, Drábek – A. Lipovský, Schroner, D. Rehák

Trenčín: Chábera – M. Zaťko, Richard Pavlikovský, P. Mikuš, Drgoň, A. Hatala, T. Nechala, Ryzák – Vozdecký, V. Nemec, R. Dlouhý – T. Melichárek, J. Gašparovič, Koyš – Róbert Petrovický, J. Švec, D. Hudec – Berák, J. Zlocha, M. Jakúbek – Pataky

HK Poprad triumfoval v domácom zápase nad HC ´05 iClinic Banská Bystrica 5:2. „Kamzíkov“ už v úvodnej minúte poslal do vedenia veterán Arne Kroták, no „barani“ dvoma zásahmi ešte do prvej sirény otočili stav stretnutia na 2:1 vo svoj prospech.

Odvtedy však dávali góly už iba Popradčania. Postupne sa strelecky presadili dvakrát Lauris Bajaruns, Lukáš Hvila a v 60. min stanovil konečný výsledok svojím druhým zásahom v dueli Kroták.

HK Poprad – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 5:2 (1:2, 1:0, 3:0)

Góly: 1. Kroták (Hvila, O. Rusnák), 37. Bajaruns (Heizer, B. Rapáč), 37. Bajaruns (Heizer, B. Rapáč), 54. Hvila (Paukovček, R. Rapáč), 60. Kroták (Hvila, B. Rapáč) – 6. Sandgren (Kytnár, Gillies), 16. M. Hudec (Sandgren)

Vylúčení: 1:2 na 2 min, presilovky: 1:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: J. Konc, Jonák – Gajan, Gavalier, 1017 divákov

Poprad: Kostúr – Gaborčík, R. Suchý, Š. Fabian, Briják, J. Kasík, Malina, Dinda, Ťavoda – Rudolf Huna, L. Paukovček, Bartečko – Hvila, O. Rusnák, Kroták – B. Rapáč, Heizer, R. Rapáč – P. Števuliak, Bajaruns, Štrauch

Banská Bystrica: Corbeil – I. Ďatelinka, Sandgren, I. Jankovič, Šmach, V. Čížek, Rosandič, Petran – Majdan, Galamboš, Handlovský – Loskot, Kytnár, O. Mikula – M. Hudec, Handzuš, Gillies – Lamper, T. Zigo, Matoušek – Lunter

MHC Martin zvíťazil v utorkovom domácom zápase nad HK Nitra tesne 4:3. Martinčania viedli po dvoch tretinách 3:1 a v 44. min zvýšil František Skladaný už na rozdiel troch gólov.

Nitrania však potom zásahmi Juraja Štefanku v 48. min a Radoslava Macíka v 58. min zdramatizovali stretnutie, ale vyrovnať už nestihli a všetky body zostali v Turci.

MHC Martin – HK Nitra 4:3 (2:1, 1:0, 1:2)

Góly: 2. M. Kokavec (Pokrivčák), 4. Pokrivčák (P. Bačik), 36. Kabáč (z tr. strieľania), 44. Skladaný (Tibor Varga, M. Dvořák) – 2. Macík (Mezei, J. Štefanka), 48. J. Štefanka (P. König), 58. Macík (F. Kuzma)

Vylúčení: 4:7 na 2 min, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:1, rozhodovali: T. Orolin, Štefik – Bednár, Frimmel, 2000 divákov

Martin: Dzubina – Rusina, J. Tabaček, M. Dvořák, J. Dlouhý, P. Trávniček, P. Bačik, Tomáš Varga, M. Vyskoč – Skladaný, Surovka, Tibor Varga – Pokrivčák, Murček, M. Kokavec – R. Varga, M. Dírer, Jokeľ – M. Kabáč, Jurášek, Rzavský

Nitra: Trenčan (4. M. Valent) – Milam, M. Novák, Ordzovenský, Podhradský, Mezei, P. König, F. Kuzma – Stloukal, M. Slovák, Kutálek – L. Novák, Stümpel, S. Saliji – Bajtek, J. Štefanka, Macík – E. Piačka, Bene, M. Pupák – S. Buček

HKM Zvolen si na vlastnom klzisku poradil s HK 36 Skalica tesne 4:3. Po dvoch dvadsaťminútovkách bol stav súboja na zimnom štadióne pod Pustým hradom nerozhodný 3:3.

Hrdinom domácich Zvolenčanov sa až v 55. min stal český legionár Kamil Brabenec, ktorý po prihrávke od Radovana Puliša strelil víťazný gól.

HKM Zvolen – HK 36 Skalica 4:3 (1:0, 2:3, 1:0)

Góly: 5. Puliš, 24. Semorád (Puliš, Juraško), 30. Semorád (Puliš, Brabenec), 55. Brabenec (Puliš) – 31. Brodek, 36. D. Pašek, 37. Brendl (Korytko, M. Sloboda)

Vylúčení: 2:5 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Baluška, Fridrich – M. Orolin, Synek, 1213 divákov

Zvolen: S. Baroš – Juraško, E. Bagin, Andersons, D. Krejči, Habšuda, Lubor Pokovič, Howden, F. Fekiač – Puliš, Brabenec, Semorád – Škvaridlo, T. Klíma, Obdržálek – J. Jurík, B. Mráz, Klhůfek – J. Žilka, V. Fekiač, Martin Ďaloga

Skalica: P. Ševela – Ďurák, Polata, Opalek, Jan Novák, Barák, Jaborník – D. Pašek, R. Školiak, Studenič – M. Sloboda, Brendl, Korytko – Brodek, K. Jass, Bezúch – Lantoš, Mickievics, Komínek – Zukal

Hokejisti ŠHK 37 Piešťany v domácom prostredí dosiahli triumf nad hráčmi majstrovského HC Košice 2:1 až po samostatných nájazdoch. Jozef Balej v poslednej minúte úvodného dejstva zaistil „havranom“ najtesnejší náskok 1:0 a dlho aj vyzeralo, že plný bodový zisk zostane v kúpeľnom meste.

V 59. min si však predĺženie vynútil Košičan Dávid Šoltés. V nadstavenom čase gól nepadol, víťaza teda museli určiť samostatné nájazdy. V nich si víťazný zásah pripísal lotyšský legionár v službách ŠHK 37 Edgars Brancis.

ŠHK 37 Piešťany – HC Košice 2:1 po sam. nájazdoch (1:0, 0:0, 0:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 20. Balej (Brancis), rozh. sam. nájazd Brancis – 59. Šoltés (M. Bartánus, E. Šedivý)

Vylúčení: 3:3 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Müllner – Junek, Stanzel, 1071 divákov

Pieštany: Patrik Rybár – Kania, R. Filip, Gipters, Brňák, Trefný, S. Hudec, Svetlík, Hluch – J. Šimíček, Belluš, S. Petráš – Tibenský, Holovič, J. Ručkay – Balej, Brancis, K. Kučera – J. Pardavý ml., J. Tomčák, Hrehorčák

Košice: Riečický – M. Macejko, M. Dudáš, Matúš Chovan, Deyl, E. Šedivý, B. Pavúk – Jenčík, P. Bartoš, Lapšanský – M. Bartánus, T. Hrnka, Boltun – Sojčík, J. Suja, Šoltés – Bortňák, Hričina

Tabuľka najvyššej slovenskej hokejovej súťaže Tipsport ligy 2015/2016 po utorkových zápasoch 14. kola:

HK Orange 20 10 1 0 1 0 0 8 11:36 5

Poznámka: počet zápasov, výhry – 3 body, výhry po predĺžení – 2 body, výhry po samostatných nájazdoch – 2 body, prehry po predĺžení – 1 bod, prehry po samostatných nájazdoch – 1 bod, prehry – 0 bodov, skóre, body.

Viac k osobe Arne KrotákJán NovákJozef BalejKamil BrabenecPatrik RybárRichard HunaRóbert HunaRóbert PetrovickýRudolf Huna