Vlhová dostane reprezentačnú kombinézu, reaguje Slovenská lyžiarska asociácia na otvorený list

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

BRATISLAVA 21. januára (WebNoviny.sk) – V nedeľu 20. januára otec skvelej slovenskej zjazdárky Petry Vlhovej rozposlal do slovenských médií otvorený list, v ktorom načrtol problém s reprezentačnou kombinézou pre blížiace sa MS v alpských disciplínach v Aare, ktorú druhá najlepšia žena Svetového pohára nedostala od Slovenskej lyžiarskej asociácie (SLA) v stanovenom termíne.

Komerčná kombinéza

Igor Vlha informoval, že jeho dcéra preto využije svoju komerčnú kombinézu, v ktorej štartuje aj vo Svetovom pohári. Kriticky sa tým vyjadril k postupu vedenia SLA. Svoje slová adresoval prezidentovi SLA Ivanovi Ivaničovi aj viceprezidentovi SLA Jánovi Garajovi.

„Petra Vlhová ako reprezentantka Slovenskej republiky má eminentný záujem štartovať na MS v kombinézach so štátnymi symbolmi v slovenskom dizajne, čo sa zjavne pre neschopnosť asociácie neudeje. Petru to veľmi mrzí, lebo na MS bude musieť svoju krajinu reprezentovať vo svojej komerčnej kombinéze vyrobenej predovšetkým pre Svetový pohár,“ uviedol v otvorenom liste Igor Vlha.

Reakcia Slovenskej lyžiarskej asociácie

SLA v pondelok zareagovala na tento jeho list nasledovným vyhlásením. Agentúra SITA ho prináša v plnom znení s drobnými úpravami týkajúcimi sa spisovnej slovenčiny.

„Slovenská lyžiarska asociácia je hrdá na výsledky Petry Vlhovej aj v tomto ročníku Svetového pohára. V rámci zákonných možností SLA podporuje nielen ju, ale aj všetky reprezentačné tímy v ostatných lyžiarskych športoch. Reprezentačné kombinézy sú pripravené pre všetkých našich reprezentantov, prichádzajúcich do úvahy pre blížiace sa majstrovstvá sveta. Pokiaľ ide o Petru Vlhovú, chcela špeciálnu kombinézu od svojho výrobcu a takáto jej bude doručená pred začiatkom šampionátu. Je nám ale ľúto, ak sa z tímu našej reprezentantky ozývajú nekorektné hlasy, ktoré znevažujú prácu zväzu a znižujú jeho dôveryhodnosť. Opakovane ide o stav prameniaci z nedostatočnej komunikácie medzi privátnym tímom pretekárky a národným športovým zväzom.“

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor VlhaPetra Vlhová