Aktualizované: Petra Vlhová nedokončila 1. kolo slalomu vo Flachau, zastavil ju „špicar“

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas prvého kola slalomu vo Flachau, ktoré nedokončila. Flachau, 9. január 2018. Foto: SITA/AP.
  • aktualizované 9. januára, 20:00

FLACHAU 9. januára (WebNoviny.sk) – Slovenská zjazdárka Petra Vlhová nedokončila 1. kolo utorňajšieho slalomu v rakúskom Flachau v rámci Svetového pohára 2017/2018 v alpských lyžiarskych disciplínach. V tomto stredisku aj vlani chytila tzv. špicara a nedostala sa do cieľa úvodného kola.

Tentoraz sa ako nasadená päťka lúčila veľmi skoro, hoci začala v solídnom rytme. Na prvom medzičase svietil pri jej mene iba o tri stotinky slabší výkon ako mala domáca líderka Bernadette Schildová. Potom však prišiel postrach všetkých slalomárok, tzv. „špicar“.

Išla do toho naplno a vypadla

Predtým naposledy Vlhová takto nedokončila slalom v rámci Svetového pohári 11. marca 2017 v americkom Squaw Vallley.

„Išla som do toho naplno a vypadla som. Všeobecne je to škoda, ale nič už s tým nenarobím. Snažím sa to brať ako realitu a nie príliš vážne. Taký je život,“ povedala Petra Vlhová pre slovenské médiá v cieli 1. kola vo Flachau.

Na pripomenutie, že práve v atraktívnych večerných pretekoch vo Flachau sa nedobrovoľne lúčila presne po roku, Vlhová skonštatovala: „Pred rokom sa mi stalo presne to isté a vôbec neviem, čo mám na to povedať. Málokedy dostávam ´špicara´, ani len na tréningu sa mi to nestáva, Sme smutní, ale snažíme sa to nijako špeciálne neriešiť. Teraz si pár dní oddýchnem a bude lepšie. Najbližšie ma čaká obrovský slalom v Kronplatzi 23. januára a koncom mesiaca potom slalom a obrovský slalom v Lenzerheide.“

Siedmy štart vo Flachau

Dvadsaťdvaročná Liptáčka čaká na „medailové“ umiestnenie v seriáli už od predvianočného obdobia, keď bola vo francúzskom Courcheveli v paralelnom slalome druhá. Nasledovala séria piatych a štvrtých miest (Lienz, Oslo, Záhreb, Kranjska Gora) a teraz výpadok.

Pre zverenkyňu talianskeho kouča Livia Magoniho Vlhovú to bol siedmy štart vo Flachau. Okrem spomenutého tretieho miesta spred dvoch rokov bola v tomto dejisku ešte aj šiesta (2016) a sedemnásta (2015). Všetky štyri ďalšie vystúpenia vrátane aktuálneho nedokončila.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Petra Vlhová