Vlhová si po druhom zjazde vo Val di Fassa pohoršila, na líderku Svetového pohára stráca ešte viac

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová počas zjazdu v talianskom Val di Fassa. Foto: SITA/AP
  • aktualizované 27. februára 13:15

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová v piatkovom zjazde na pretekoch Svetového pohára v talianskom Val di Fassa prišla o post líderky celkového hodnotenia SP a v sobotu rovnako v zjazde sa jej manko na Švajčiarku Laru Gutovú-Behramiovú ešte zvýšilo.

Kým švajčiarska lyžiarka v sobotu zopakovala svoj triumf z piatka, Slovenka po deviatej priečke z piatka skončila o deň neskôr v druhej desiatke na 12. priečke. Gutová-Behramiová tak svoj náskok na čele poradia zvýšila o ďalších 78 bodov.

Obe majú vyše tisíc bodov

Uvedené platí po odjazdení elitnej tridsiatky štartového poľa, celkovo by sa na trať malo vydať 50 zjazdárok. Zostávajúca dvadsiatka by už nemala zamiešať karty v prvej pätnástke.

Gutová-Behramiová po šiestom víťazstve v sezóne SP 2020/2021 v súboji o veľký glóbus má náskok 107 bodov pred Vlhovou.

Obe sa už v piatok prehupli cez hranicu 1000 bodov, Gutová-Behramiová má po sobote na konte 1147 a Vlhová 1040 bodov. Tretia v celkovom poradí, Švajčiarka Michelle Gisinová, nazbierala 872 bodov.

„Keď sa darí, tak je prakticky jedno, v ktorom stredisku sa preteky konajú. Dnes som prešla strednú pasáž lepšie ako včera, ale stále vidím aj nedostatky, na ktorých môžem pracovať. Teším sa už na nedeľu, v super G sa budem snažiť o tretí triumf za tri dni,“ povedala Gutová-Behramiová podľa webu laola1.at.

Slovenka sa rovnako ako v piatok aj v sobotu objavila na štarte s číslom 19 a od začiatku svojej jazdy sa pohybovala na priečka prvej polovice druhej desiatky. Napokon sa s mankom 1,29 s zaradila na dvanástu pozíciu a tú si už do konca udržala. Stupne víťazov okrem Gutovej-Behramiovej dopĺňajú jej krajanka Corinne Suterová a Nemka Kira Weidleová.

Po Taliansku nasleduje Jasná

Gutová-Behramiová v sobotu dosiahla celkovo 32. triumf v SP, jedenásty v zjazde. V hodnotení disciplíny je stále na čele Talianka Sofia Goggiová, ktorá vo Val di Fassa absentuje pre problémy s kolenom.

Pred posledným zjazdom sezóny, ktorý je na programe 17. marca vo švajčiarskom Lenzerheide, má náskok 70 bodov pred Suterovou a 97 bodov pred Gutovou-Behramiovou. Vlhová je v hodnotení zjazdu dvanásta.

„Petra v prvej časti trate stratila viac ako včera. Jej jazda bola nepokojnejšia, ale jej výkon bol veľmi dobrý. Získala ďalšie dôležité body a zajtra ju čaká superobrovský slalom, v ktorom si bude veriť. Myslím si, že má dobrú šancu na kvalitný výsledok,“ zhodnotila niekdajšia slovenská lyžiarka Veronika Velez-Zuzulová pre RTVS.

Vo Val di Fassa sú v nedeľu 28. februára na programe preteky v superobrovskom slalome, potom sa kolotoč SP presunie do nízkotatranského strediska Jasná a počas nasledujúceho víkendu sa tam uskutočnia obrovský slalom a slalom.

Po Jasnej sa bude ešte jazdiť vo švédskom Aare (dvakrát slalom) a vyvrcholením sezóny bude zastávka vo švajčiarskom Lenzerheide (17.-21. marca) postupne so zjazdom, super G, obrovským slalomom a slalomom.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Lara Gutová-BehramiováPetra Vlhová