Vlhová si v Aare vyskúša aj zjazd a super G, chce byť dobre pripravená na svetový šampionát

Petra Vlhová
Slovenská lyžiarka Petra Vlhová. Foto: archívne, SITA/AP.

MNÍCHOV 11. marca (WebNoviny.sk) – Štvrté miesto v predposlednom slalome sezóny Svetového pohára v nemeckom Ofterschwangu hodnotí realizačný tím Petry Vlhovej triezvo pozitívne.

Vlhová sa vrátila na tretiu priečku v priebežnom celkovom poradí Svetového pohára a zároveň je stále vynikajúco druhá v hodnotení slalomu, pred záverečným finálovým podujatím SP vo švédskom Aare má náskok 30 bodov pred Švajčiarkou Wendy Holdenerovou.

Na rovine jej to nejde

Ak by sa 22-ročnej Liptáčke podarilo udržať si druhú pozíciu aj po derniére v Aare, vyrovnala by tým historicky dva najlepšie slovenské výsledky v podaní Veroniky Velez-Zuzulovej z uplynulých dvoch sezón.

„Mrzí to, že sme boli kúsok od pódia, ale sme šťastní aj zo štvrtého miesta. Petra si udržala pozície v celkovom hodnotení Svetového pohára aj v slalome a to je dôležité,“ uviedol člen realizačného tímu a brat Petry Vlhovej Boris Vlha.

Prečo to ambicióznej Slovenke nevyšlo ešte o čosi lepšie na kopci, kde sa Svetový pohár vrátil po piatich rokoch? (V sezóne 2012/2013 sa tam vtedy 17-ročná Vlhová nekvalifikovala do 2. kola.)

„Bola tam rovina vo vrchnej aj strednej časti a ona dobre vie, že na rovine jej to nejde. Vieme teda, kde máme rezervy a na čom musíme pracovať. Napriek týmto faktom celkové vystúpenie hodnotíme kladne,“ pokračoval Boris Vlha.

Finále Svetového pohára v Aare

Pred Vlhovcami je záverečná výzva sezóny 2017/2018 – finále SP vo švédskom Aare. Už v nedeľu celý realizačný tím z Mníchova odletel do tohto lyžiarskeho strediska vo švédskom Jämtlande, kde by mala Petra absolvovať kompletný program finálového podujatia sezóny vrátane zjazdu aj super G.

„V pondelok aj utorok tam bude Petra trénovať zjazd a v stredu už má preteky. Zjazd a super G však berieme najmä ako tréning a ´okukanie´ si trate pred majstrovstvami sveta, ktoré tam budú na budúci rok. Neberieme to tak, že chceme za každú cenu naháňať body v rýchlostných disciplínach, aj keď aj to je možné,“ podotkol B. Vlha.

Na pripomenutie, istotu štartu vo finále SP má len dvadsaťpäťka najlepších v každej zo štyroch disciplín SP plus univerzáli, ktorí dosiahli v práve vrcholiacej zime hranicu 500 bodov vo Svetovom pohári a tiež úradujúci juniorskí majstri sveta. Vlhová spĺňa prvé aj druhé kritérium. Vo finále SP boduje len 15 najlepších v cieli, nie 30.

Na otázku, či pred finále SP je hlavný cieľ udržanie druhého miesta v slalome a tretieho celkovo, odpovedal: „Dá sa to tak povedať. Najmä sa snažíme zostať koncentrovaní ako keby bol začiatok sezóny. Peťa určite pôjde do toho naplno,“ uzavrel Boris Vlha.

Svetový pohár v alpskom lyžovaní

Celkové poradie (po 35 z 39 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová USA) 1673 bodov – istá držiteľka veľkého glóbusu, 2. Wendy Holdenerová (Švaj.) 1050, 3. Petra Vlhová (SR) 864, 4. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 847, 5. Ragnhild Mowinckelová (Nór.) 815, 6. Tina Weiratherová (Licht.) 811, … 102. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 22, 128. Barbara Kantorová (SR) 3

Poradie v hodnotení slalomu (po 11 z 12 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 880 bodov – istá držiteľka malého glóbusu, 2. Petra Vlhová (SR) 655, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) 625, 4. Frida Hansdotterová (Švéd.) 621, 5. Bernadette Schildová (Rak.) 418, 6. Nina Haverová-Lösethová (Nór.) 301, … 42. Veronika Velez-Zuzulová (SR) 22.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Barbara KantorováBoris VlhaMikaela ShiffrinováPetra VlhováRagnhild MowinckelováVeronika Velez-ZuzulováViktoria RebensburgováWendy Holdenerová