Vnučka kráľovnej Alžbety II. sa vydá za svojho dlhoročného priateľa Jacka Brooksbanka

Jonathan Brady/Pool Photo via AP
Princezná Eugenie so snúbencom Jackom Brooksbankom. Foto: Jonathan Brady/Pool Photo via AP.

LONDÝN 22. januára (WebNoviny.sk) – Britská princezná Eugenie sa zasnúbila so svojím dlhoročným priateľom Jackom Brooksbankom. V pondelok to v mene jej rodičov, vojvodu a vojvodkyne z Yorku, oznámil Buckinghamský palác.

Dvadsaťsedemročná vnučka kráľovnej Alžbety II. a 31-ročný bývalý manažér známeho londýnskeho klubu Mahiki sa zasnúbili začiatkom mesiaca v Nikarague. Ich sobáš sa uskutoční na jeseň v Kaplnke svätého Juraja na hrade vo Windsore, kde sa v máji tiež zosobášia jej bratranec princ Harry a americká herečka Meghan Markle.

Dvojica sa zoznámila na lyžovačke

Dvojica, ktorá sa zoznámila počas lyžovačky, spolu randí už niekoľko rokov. Eugenie, ktorá pracuje ako riaditeľka v galérii Hauser and Wirth, si po svadbe bude môcť ponechať svoj titul, píše spravodajský portál BBC.

Princezná bude mať zároveň možnosť rozhodnúť sa či si vezme manželovo priezvisko. K zásnubám už mladému páru zagratulovali napríklad kráľovná Alžbeta II., jej manžel princ Filip či britská premiérka Theresa Mayová.

Eugenie je ôsmou v línii následníctva na trón

Princezná Eugenie je mladšou dcérou princa Andrewa, druhého syna kráľovnej Alžbety II., a jeho bývalej manželky, vojvodkyne z Yorku Sarah Ferguson.

Je ôsmou v línii následníctva na britský kráľovský trón. Princezná je patrónkou viacerých charitatívnych organizácií ako napríklad Teenage Cancer Trust, European School of Osteopathy či Elephant Family.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alžbeta II.kráľovná Alžbeta II.Meghan Markleprinc Harryprincezná EugenieTheresa Mayová