Vo dvore rodinného domu pri Trenčíne našli nevybuchnutú muníciu z čias II. svetovej vojny

Polícia, munícia
Pri výkopových prácach vo dvore rodinného domu našla 49-ročná Mária vo štvrtok v obci Veľká Hradná (okres Trenčín) muníciu z obdobia II. svetovej vojny. Pyrotechnik zistil, že ide o delostreleckú mínu WGR 34, ktorú vyrobili v Nemecku. Delostrelecká munícia bola čiastočne skorodovaná bez zapaľovača, ale s počinovou náložkou a náplňou trhaviny. Munícia mohla v danom stave vybuchnúť. Okolie nálezu pyrotechnik následne prezrel detektorom kovov, ale už nenašiel žiadnu ďalšiu muníciu, ani iný podozrivý predmet. Delostreleckú muníciu previezli do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom. Bratislava, 17. august 2018. Foto: SITA/KR PZ Trenčín

BRATISLAVA/TRENČÍN 17. augusta (WebNoviny.sk) – Pri výkopových prácach vo dvore rodinného domu našla 49-ročná Mária vo štvrtok v obci Veľká Hradná (okres Trenčín) muníciu z obdobia II. svetovej vojny. Pyrotechnik zistil, že ide o delostreleckú mínu WGR 34, ktorú vyrobili v Nemecku.

Ako agentúru SITA informovala trenčianska policajná hovorkyňa, delostrelecká munícia bola čiastočne skorodovaná bez zapaľovača, ale s počinovou náložkou a náplňou trhaviny. Munícia mohla v danom stave vybuchnúť.

Okolie nálezu pyrotechnik následne prezrel detektorom kovov, ale už nenašiel žiadnu ďalšiu muníciu, ani iný podozrivý predmet. Delostreleckú muníciu previezli do muničného trezoru v Dubnici nad Váhom.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR