Vo filme o Snehulienke a lovcovi tiekla krv režiséra

Snehulienka_a_lovec
Kristen Stewart stvárnila Snehulienku. Foto: fansshare.tumblr.com

BRATISLAVA 20. mája (WEBNOVINY) – Keď sa režisérovi filmu Snehulienka a lovec (2012) zdalo, že falošná krv vyzerá pri nakrúcaní príliš umelo, rozhodol sa použiť svoju vlastnú.

„Je to pravda. Ale v tom filme je omnoho viac potu a sĺz ako kvapiek mojej krvi,“ prezradil Rupert Sanders pre televíziu BBC. K nezvyčajnému kroku sa odhodlal pre scénu, v ktorej si Snehulienkina mama pichne do prsta a kvapky jej krvi padajú na sneh.

„Nakrúcali sme ich vo veľmi vysokom rozlíšení a falošná krv jednoducho vyzerala ako malinový džem. Tak sme sa spýtali, či majú prasaciu krv, na čo mi povedali, že tá sa už nepoužíva,“ opísal režisér situáciu. Preto si nechal odobrať svoju vlastnú krv a nakrúcanie mohlo pokračovať.

Sanderov film je novým spracovaním príbehu Snehulienky, ktorá v podaní Kristen Stewart bojuje proti zlej kráľovnej Ravenne (Charlize Theron). Krutá panovníčka sa dozvie, že jedinou možnosťou, ako ostať pri moci, je zjesť srdce svojej nevlastnej dcéry Snehulienky.

Tá však z domáceho väzenia utečie do Temného lesa a Ravenna prinúti lovca Erica (Chris Hemsworth), aby ju našiel a následne zabil. Lovec sa nad mladou princeznou zľutuje a naučí ju umeniu boja. Táto dvojica sa spolu s ôsmimi trpaslíkmi a princom Williamom (Sam Claflin) pokúsi zničiť Snehulienkinu krutú macochu raz a navždy.

Britská formácia Florence and the Machine natočila videoklip k piesni Breath of Life, ktorú nahrala práve k filmu Snehulienka a lovec.

Florence and the Machine – Breath Of Life

https://youtube.com/watch?v=pt_vY3xDvCA

Informácie zverejnila webstránka www.bbc.co.uk.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Kristen StewartRupert Sanders