Vo Finále Fed Cupu Američanky proti Taliankam

Američanky tenis

BIRMINGHAM 26. apríla (WEBNOVINY) – Tenisové reprezentantky Spojených štátov amerických zvíťazili vo víkendovom semifinále Pohára federácie 2010 družstiev žien na tvrdom povrchu Premier v hale v Birminghame v Alabame nad Ruskami 3:2, hoci prehrávali 1:2. V novembrovom finále tejto súťaže organizovanej Medzinárodnou tenisovou federáciou (ITF) sa budú môcť – znova pred vlastnými fanúšikmi – revanšovať obhajkyniam trofeje Taliankam za debakel 0:4 z vlaňajšieho rozhodujúceho súboja, ktorý sa konal na Apeninskom polostrove.

V úvodnej nedeľňajšej a celkovo tretej dvojhre držiteľka zlata z pekinských OH 2008 Jelena Dementievová v súboji jednotiek oboch tímov napriek inkasovanému „kanáru“ zdolala Melanie Oudinovú (7:6 /4/, 0:6, 3:6) a poslala favorizovanú „zbornú“ do vedenia 2:1. Následne však Bethanie Matteková-Sandsová prekonala 6:4, 2:6, 6:3 Jekaterinu Makarovovú ako náhradníčku za Allu Kudriavcevovú a potom sa po boku naturalizovanej deblovej špecialistky s juhoafrickým pôvodom Liezel Huberovej radovala z jednoznačného triumfu 6:3, 6:1 nad párom Dementievová, Kudriavcevová v záverečnej štvorhre.

Talianky v druhom semifinále v Ríme dominovali proti Češkám 5:0 a majú s týmto súperom skóre 4:3, z toho 4:1 v ére samostatnosti ČR. „Squadra“ ťahá proti Česku sériu štyroch úspechov. Američanky celkovo vedú nad Ruskami 5:3, hoci prehrávajú 2:3 v období po zániku Sovietskeho zväzu. V roku 1999 ich zdolali vo finále Fed Cupu, medzičasom im však trikrát podľahli práve v semifinálovej fáze – v sezónach 2005, 2007 a 2008. USA sú so 17 trofejami rekordérom PF, ale naposledy sa radovali v roku 2000. Teraz nemali v Jefferson Convention Complex – BJCC Arene k dispozícii sestry Serenu a Venus Williamsové. Ruskám z rôznych dôvodov, väčšinou zdravotných, chýbali napríklad Dinara Safinová, Svetlana Kuznecovová, Maria Šarapovová, Naďa Petrovová, Alisa Klejbanovová či Maria Kirilenková.

USA – RUSKO 3:2 – Američanky postúpili do novembrového finále, v ktorom budú hostiť Talianky

(Birmingham – Alabama, Jefferson Convention Complex – BJCC Arena, tvrdý povrch Premier v hale)

Sobota:

Melanie Oudinová – Alla Kudriavcevová 6:3, 6:3

Bethanie Matteková-Sandsová – Jelena Dementievová 4:6, 3:6

Nedeľa:

Melanie Oudinová – Jelena Dementievová 6:7 (4), 6:0, 3:6

Bethanie Matteková-Sandsová – Jekaterina Makarovová 6:4, 2:6, 6:3

Liezel Huberová, Bethanie Matteková-Sandsová – Jelena Dementievová, Alla Kudriavcevová 6:3, 6:1

SITA

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Bethanie Matteková-SandsováDinara Safinovájekaterina makarovováJelena DementievováLiezel HuberováMaria KirilenkováMaria ŠarapovováNaďa PetrovováSvetlana Kuznecovová