Vo Francúzsku udelili prvú pokutu za sexuálne obťažovanie, dostal ju muž za incident v autobuse

Sexuálne obťažovanie
Foto: ilustračné, Thinkstock

BRATISLAVA 26. septembra (WebNoviny.sk) – Muž vo Francúzsku dostal pokutu 300 eur za sexuálne obťažovanie vo verejnej doprave. Je to pritom vôbec prvý prípad udelenia takejto pokuty, ktorú stanovuje nový zákon proti sexuálnemu obťažovaniu vrátane sexuálnych či sexistických narážok.

Ženu pľasol po zadku

Tridsaťjedenročný muž obťažoval o desať rokov mladšiu ženu v autobuse v Draveil neďaleko Paríža, pričom ju pľasol po zadku, urážal ju a urážlivo komentoval aj jej prsia.

V čase incidentu bol páchateľ opitý a dostal sa do potýčky s vodičom autobusu. Ten zavrel dvere na vozidle a otvoril ich až vtedy, keď tam prišla polícia, píše spravodajský portál BBC.

Súd mužovi okrem pokuty vymeral aj trojmesačný trest odňatia slobody za priamu sexuálnu agresiu voči žene a útok na vodiča autobusu.

Vodič autobusu dostal pochvalu

Politička Marlene Schiappa, ktorá stojí za danou legislatívou, rozhodnutie súdu privítala. „Bravo vodičovi autobusu, za jeho rýchlu reakciu a za udelený trest,“ napísala na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter.

Pouličné sexuálne obťažovanie a narážky sú v niektorých krajinách nelegálne, patria medzi ne napríklad Portugalsko či Argentína.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom