Vo Francúzsku zadržali dve tínedžerky, ktoré sú podozrivé z prípravy atentátu

Polícia
Foto: ilustračné, SITA/AP.

PARÍŽ 2. apríla (WebNoviny.sk) – Pre podozrenie z prípravy teroristického útoku francúzske úrady zadržali v sobotu na juhu Francúzska dve tínedžerky vo veku 14 a 17 rokov. Jedno z dievčat bolo zadržané v meste Nice, druhé v meste Levens. V ich domovoch polícia vykonala prehliadky.

Vo veci začala konať aj príslušná prokuratúra. Polícia síce totiž počas prehliadky nenašla žiadne zbrane, ale objavila dôkazy, na ktorých základe „je možné predpokladať“, že tínedžerky pripravovali atentát. Štádium rozpracovania útoku nie je známe.

Denník Nice Matin na svojej webovej stránke pripomenul, že po teroristických útokoch z januára 2015, ktorého terčom bola aj redakcia satirického týždenníka Charlie Hebdo, vo Francúzsku zadržali pre podozrenie z prípravy teroristického útoku viacero maloletých.

Ďalších tínedžerov zadržali pre podozrenie, že prostredníctvom sociálnych sietí sa dostali pod vplyv džihádistickej organizácie Islamský štát a na základe jeho pokynov môžu pripravovať útoky na území Francúzska.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom