Vo Švajčiarsku a Taliansku zabíjali zosuvy pôdy

V Taliansku a Švajčiarsku spôsobili prívalové dažde zosuvy pôdy
Hladiny jazier Lugano a Maggiore sú v súčasnosti na nebezpečne vysokých úrovniach. Zosuvy pôdy zabili v oblasti najmenej štyroch ľudí. Foto: SITA/AP

RÍM 15. novembra (WEBNOVINY) – Najmenej štyria ľudia prišli v nedeľu o život po tom, ako juh Švajčiarska a sever Talianska zasiahli zosuvy pôdy. Tie spôsobili vytrvalé prívalové dažde.Ďalší muž, ktorého auto zmietla voda, je nezvestný pri prístave Janov.

Obrazom: Taliansko a Švajčiarsko trápia prívalové dažde a zosuvy pôdy

Dve ženy zahynuli po tom, ako nánosy bahna zničili ich dom v dedinke Davesco-Soragno neďaleko švajčiarskeho mesta Lugano. Ďalšími obeťami sú 70-ročný muž a jeho 16-ročná vnučka z talianskeho mestečka Cerro di Laveno, informovali v pondelok miestne médiá.

Extrémne počasie by malo v oblasti pokračovať aj v nasledujúcich dňoch a úrady tam vydali varovanie pred záplavami. Hladiny jazier Lugano a Maggiore sú v súčasnosti na nebezpečne vysokých úrovniach. Varovanie pred povodňami platí pre veľké časti krajiny od Janova na západe až po Veneto na východe.

Starosta Janova Marco Doria vyzval v sobotu obyvateľov, aby radšej nejazdili, keďže v meste spadlo za pár hodín skoro 140 milimetrov vody. Počasie viedlo k rušeniu letov z miestneho letiska a odstaviť museli aj úseky železnice pozdĺž západného pobrežia. Povodne si len tento týždeň vyžiadali najmenej osem mŕtvych. Najviac postihnuté sú regióny Ligúria, Lombardia a Emilia-Romagna.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom