Aktualizované: Stromček chcel zo Smeru-SD odísť už skôr, dôvodom nebola údajná komunikácia s Kočnerom

Viktor Stromček
Viktor Stromček. Foto: archívne, SITA/Branislav Bibel.
  • aktualizované 15. mája 14:31

BRATISLAVA 15. mája (WebNoviny.sk) – Podpredseda strany Smer-SD a poslanec NR SR Juraj Blanár v stredu potvrdil novinárom medializovanú informáciu, že Viktor Stromček viac nie je generálnym manažérom Smeru-SD.

Údajnú komunikáciu s Kočnerom nekomentoval

„Môžem potvrdiť túto informáciu, avšak nič viac k tomu neviem povedať,“ uviedol Blanár. Nevedel odpovedať ani na otázku, ako dlho Stromček nepôsobí v tejto funkcii.

Osobne so Stromčekom zatiaľ nehovoril. „Každý má slobodnú vôľu a môže sa rozhodnúť urobiť nejaký krok a vzdať sa funkcie bez toho, aby musel všetkých o tom informovať a ja toto rozhodnutie pána Stromčeka rešpektujem,“ uviedol. Podľa neho sa bude odchodom Stromčeka zaoberať vedenie strany.

Blanár nekomentoval medializované informácie o tom, že s Marianom Kočnerom údajne komunikoval Stromček cez esemesky.

O uvoľnenie požiadal osobne

Odchod Stromčeka z pozície generálneho manažéra strany potvrdil aj podpredseda Smeru-SD, premiér Peter Pellegrini na tlačovej besede po výjazdovom rokovaní vlády v Trebišove.

„Môžem potvrdiť, že na rokovaní predsedníctva strany Smer-SD požiadal osobne Viktor Stromček o možnosť uvoľnenia z pozície generálneho manažéra strany Smer-SD a bolo to jeho slobodné rozhodnutie,“ potvrdil Pellegrini.

Ako ďalej uviedol, táto vec spadá do kompetencie samotného predsedu strany a išlo podľa neho o osobné dôvody.

Oddialil odchod z politiky

Stromček vo vyhlásení, ktoré agentúre SITA poskytol hovorca Smeru-SD Ján Mažgút, potvrdil, že v Smere skončil k 30. aprílu.

„Už v roku 2015 som oznámil, že po úspešnej realizácii najväčšieho investičného projektu v strednej Európe, odídem v roku 2018 z verejného života do súkromnej sféry. Po dohode s vedením strany Smer – sociálna demokracia na jeseň minulého roku som svoj odchod z politiky oddialil na obdobie po skončení a vyhodnotení prezidentských volieb,“ píše Stromček v stanovisku.

Ešte ako štátny tajomník ministerstva dopravy pracoval na príchode automobilky Jaguar Land Rover. Stromček zároveň odmietol že by za jeho odchodom boli iné dôvody. Tie, s ktorými prišli niektoré médiá, označil za čisté špekulácie postavené na vode.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Viktor Stromček
Firmy a inštitúcie SMER-SD