Vo veku 80 rokov zomrel legendárny český spevák Karel Gott

Karel Gott
Karel Gott Foto: archívne, SITA/Marián Peiger
  • aktualizované 2. októbra 14:08

Vo veku 80 rokov zomrel v utorok krátko pred polnocou český spevák Karel Gott.

Naposledy vydýchol doma, obklopený rodinou. Českým médiám potvrdila smutnú správu hovorkyňa legendárneho interpreta Aneta Stolzová.

Štátny smútok

Český premiér Andrej Babiš zvolal v súvislosti s úmrtím Karla Gotta mimoriadne zasadnutie vlády, na ktorom diskutovali o možnosti štátneho pohrebu. „Čakáme na rozhodnutie rodiny, či si to bude želať,“ cituje predsedu českej vlády spravodajský portál iDNES.cz.

Kto bol Karel Gott (životopis)

Deň pohrebu legendárneho speváka bude zároveň dňom štátneho smútku. České vlajky budú v ten deň na verejných a úradných budovách visieť na pol žrde. Štátny pohreb má byť v pražskej Katedrále sv. Víta.

Zdravotné problémy

Karel Gott dlhodobo bojoval so zdravotnými problémami. Začiatkom septembra oznámil, že má leukémiu.

„Pred štyrmi rokmi som pre agresívny nádor podstúpil veľmi intenzívnu liečbu, ktorá viedla k jeho úplnému zmiznutiu. Zhruba pred rokom a pol sa u mňa objavila porucha krvotvorby v podobe myelodysplastického syndrómu. Aj napriek niekoľkým rôznym liečbam sa z tohto ochorenia v uplynulých mesiacoch vyvinula akútna leukémia, bohužiaľ,“ uviedol pre český Blesk s tým, že podstupuje ambulantnú liečbu.

„Dochádzam do nemocnice na kontroly, počas ktorých lekári pozorujú môj celkový zdravotný stav,“ dodal. Podľa vlastných slov sa zveril do rúk odborníkov vo Všeobecnej fakultnej nemocnici na Karlovom námestí v Prahe.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Karel Gott