Foto: Rozsiahly požiar výrobných hál v Zohore sa podarilo hasičom úplne zlikvidovať (aktualizované)

Rozsiahly požiar na Záhorí
Takmer 90 profesionálnych a dobrovoľných hasičov s 30 kusmi hasičskej techniky sa naďalej snaží dostať pod kontrolu požiar v k.o. Zohor, okres Malacky. Požiar vypukol v priemyselnom areáli, kde zachvátil dve výrobne haly a ich okolie. Foto: HaZZ
  • aktualizované 26. apríla, 16:44

BRATISLAVA 26. apríla (WebNoviny.sk) – Rozsiahly požiar dvoch hál a ich okolia, ktorý v Zohore vypukol vo štvrtok popoludní, sa podarilo hasičom úplne zlikvidovať.

Štyri zásahové úseky

Hasiči neskôr postupne odišli na svoje základne a miesto odovzdali majiteľovi objektu. Agentúru SITA o tom informovala Katarína Križanová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru.

Požiar v priemyselnom areáli vypukol vo štvrtok krátko pred 14:00 v Zohore (okres Malacky). Zasahovalo pri ňom viac ako 120 profesionálnych a dobrovoľných hasičov, ktorí požiarisko pre veľkosť rozsahu rozdelili na štyri zásahové úseky.

Pomáhali aj dobrovoľní hasiči

Na troch sa krátko popoludní hasičom podarilo požiar zlikvidovať, avšak naďalej na nich vykonávali monitoring.

Na mieste zasahovali profesionálni hasiči z hasičských staníc v Bratislave, Senci, Malackách, Pezinku, Nitre a zo Záchrannej brigády HaZZ v Malackách a v Žiline a dobrovoľní hasiči zo štyroch dobrovoľných hasičských zborov obcí Zohor, Stupava, Pernek a Prievaly.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom