Vo Vysokých Tatrách skolaboval turista, zasahoval vrtuľník

Posledná rozlúčka so záchranármi, ktorí zahynuli v Slovenskom raji
Záchranársky vrtuľník počas poslednej rozlúčky so záchranármi, ktorá sa konala v Konkatedrále Sedembolestnej Panny Márie. Štyria záchranári, 44- ročný pilot vrtuľníka Ľubomír Majerčák, 34-ročný letecký záchranár Martin Svitana, 45-ročný lekára Marek Rigda a 37-ročný náčelníka Horskej záchrannej služby v Slovenskom raji Dušan Leskovjanský, zahynuli v piatok 17. júla pri leteckej tragédii v Slovenskom raji. Poprad, 23. júl 2015. Foto: SITA/Radoslav Maťaš

POPRAD 29. júna (WebNoviny.sk) – Leteckí záchranári z Popradu v utorok zasahovali až do neskorých večerných hodín, ich pomoc potreboval 72-ročný turista, ktorý na Sliezskom dome vo Vysokých Tatrách náhle odpadol.

Na miesto boli privolaní aj záchranári z Horskej záchrannej služby a Rýchla zdravotná pomoc. „Po zastavení obehu a dýchania pacienta začali privolaní záchranári s okamžitou resuscitačnou starostlivosťou, ktorá bola úspešná. Lekárku leteckých záchranárov k chate spustili pomocou lanovej techniky. Pacienta v spolupráci s pozemnými záchranármi pripravila na letecký transport. Po preložení na palubu vrtuľníka, ktorý pristál približne 300 metrov od Sliezskeho domu, bol muž transportovaný na centrálny príjem nemocnice v Poprade,“ informovala Zuzana Hopjaková, PR manažérka a hovorkyňa Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby AIR – Transport Europe.

Po podrobnejšom vyšetrení v nemocnici bol podľa jej slov pacient s akútnym koronárnym syndrómom (red. srdcovou ťažkosťou) následne letecky prevezený do vyššie špecializovaného zdravotníckeho zariadenia, na Kliniku kardiológie Fakultnej nemocnice v Prešove.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AIR Transport Europe