Vo Winter Classic 2010 víťazstvo Bostonu

Boston Bruins

BOSTON 2. januára (WEBNOVINY) – Piatkový prestížny duel zámorskej hokejovej NHL pod holým nebom tzv. Winter Classic 2010 na bejzbalovom štadióne Fenway Park v Bostone sa stal korisťou domáceho kolektívu Bruins po triumfe nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 25. min svojim premiérovým gólom v sezóne 2009/2010 Danny Syvret. Keď už sa zdalo, že „letci“ si z Bostonu odnesú najtesnejší triumf 1:0, vyrovnal v 58. min v presilovke skúsený Mark Recchi. Štyridsaťjedenročný veterán tak po 154 minútach ukončil neprestrieľnosť Michaela Leightona v bránke Flyers a muselo sa predlžovať. V 62. min rozhodol o triumfe Bruins nemecký hokejista Marco Sturm, ktorý za chrbát Leightona usmernil strelu Bergerona. „Toto ostane asi najpamätnejší gól mojej kariéry,“ vyjadril sa šťastný strelec. Asistenciu na rozhodujúcom presnom zásahu si pripísal aj slovenský kapitán „medveďov“ Zdeno Chára, ktorý odohral spolu 24:45 min a na jeho konto pribudli aj dve trestné minúty. Až vo štvrtom zápase na otvorenom štadióne sa podarilo zvíťaziť domácemu kolektívu, predtým v roku 2003 zvíťazil Montreal v Edmontone 4:3, v roku 2008 Pittsburgh v Buffale 2:1 po sam. nájazdoch a pred rokom Detroit v Chicagu 6:4. Zápas na štadióne postavenom v roku 1912 sledovalo v ideálnom počasí takmer 40 000 divákov. Aj preto si väčšina účastníkov, či už na ľade alebo v hľadisku odnášala skvelé zážitky. „Keď Marco strelil víťazný gól, prežil som asi jeden z najpríjemnejších pocitov v živote,“ uviedol gólman Bruins Tim Thomas. „Nemohlo sa to skončiť lepšie. Verím, že nikto z nás na tento moment nezabudne,“ doplnil ho Zdeno Chára.

Aj v druhom piatkovom zápase sa predlžovalo, Buffalo síce prehrávalo s Atlantou v 37. min už 0:3, napokon sa však tešilo z víťazstva 4:3 po predĺžení. V drese hostí dosiahol Iľja Kovaľčuk vďaka jednému gólu už 600. bod vo svojej kariére v NHL, no jeho tím nepozná chuť víťazstva už v siedmich dueloch v rade. Slovenskí obrancovia Andrej Sekera z Buffala a Boris Valábik z Atlanty na ľade chýbali.

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Boston – Philadelphia 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 58. Recchi (Morris, Krejčí), 62. Sturm (P. Bergeron, CHÁRA) – 25. Syvret (Hartnell, J. Carter).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: S. Thornton – Carciállo (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia:0:0. Strely na bránku: 26:25. Brankári: T. Thomas – Leighton.

Buffalo – Atlanta 4:3 po predĺžení (0:0, 1:3, 2:0 – 1:0)

Góly: 38. Hecht (Lydman, Montador), 43. Connolly (Hecht, Mair), 45. Hecht (Mair, Connolly), 65. D. Roy (Myers, Butler) – 30. Kovaľčuk (Antropov, Bogosian), 32. E. Kane (Salmela, Peverley), 37. Little (T. White, Enström)

Vylúčení: 7:4 na 2 min, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0. Strely na bránku: 23:35, brankári: R. Miller – Hedberg. Diváci: 18 690.

Viac k osobe Andrej SekeraBoris ValábikIľja KovaľčukMarco SturmTim ThomasZdeno Chára