Vo Winter Classic 2010 víťazstvo domáceho Bostonu

Winter classic

BOSTON 1. januára (WEBNOVINY) – Piatkový prestížny duel zámorskej hokejovej NHL pod holým nebom tzv. Winter Classic 2010 na bejzbalovom štadióne Fenway Park v Bostone sa stal korisťou domáceho kolektívu po triumfe nad Philadelphiou 2:1 po predĺžení. Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre zápasu v 25. min svojim premiérovým gólom v sezóne 2009/2010 Danny Syvret. Keď už sa zdalo, že „letci“ si z Bostonu odnesú najtesnejší triumf 1:0, vyrovnal v 58. min v presilovke skúsený Mark Recchi a muselo sa predlžovať. V 62. min rozhodol o triumfe Bruins nemecký hokejista Marco Sturm, ktorý za chrbát Leightona usmernil strelu Bergerona. Asistenciu na rozhodujúcom presnom zásahu si pripísal aj slovenský kapitán „medveďov“ Zdeno Chára, ktorý odohral spolu 24:45 min a na jeho konto pribudli aj dve trestné minúty. Až vo štvrtom zápase na otvorenom štadióne sa podarilo zvíťaziť domácemu kolektívu, predtým v roku 2003 zvíťazil Montreal v Edmontone 4:3, v roku 2008 Pittsburgh v Buffale 2:1 po sam. nájazdoch a pred rokom Detroit v Chicagu 6:4.

Výsledok:

Boston Bruins – Phialdelphia Flyers 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 58. Recchi (Morris, Krejčí), 62. Sturm (P. Bergeron, CHÁRA) – 25. Syvret (Hartnell, J. Carter).

Vylúčení: 3:4 na 2 min, navyše: S. Thornton – Carciállo (obaja 5 min za bitku), presilovky: 1:0, oslabenia:0:0. Strely na branku: 26:25. Brankári: T. Thomas – Leighton.