Vodafone našiel bezpečnostné chyby v zariadeniach, ktoré mu Huawei dodal v Taliansku

Huawei
Foto: ilustračné, SITA/AP.

LONDÝN 30. apríla (WebNoviny.sk) – Britská telekomunikačná skupina Vodafone uviedla, že našla bezpečnostné nedostatky v zariadeniach, ktoré jej v Taliansku dodala čínska firma Huawei pred desiatimi rokmi.

Chyby neboli odstránené

Mobilný operátor Vodafone uviedol, že zistil bezpečnostné chyby v softvéri, ktoré mohli poskytnúť firme Huawei neoprávnený prístup do domácností a firiem.

Spoločnosť Vodafone požiadala, aby tieto chyby boli odstránené, ale kontroly ukázali, že sa tak nestalo. Informoval o tom portál bbc.com s odvolaním sa na správu agentúry Bloomberg.

Expert na kybernetickú bezpečnosť Alan Woodward pre BBC povedal, že hoci neexistuje dôkaz naznačujúci, že chyby boli úmyselné, táto správa nepomôže povesti firmy Huawei.

Nedostatky v domácich routeroch

„Treba povedať, že tieto nedostatky sa zistili hlavne v domácich routeroch a v nich sa v minulosti bezpečnostné nedostatky našli aj pri dodávkach od iných firiem,“ dodal.

„Boli sme informovaní o nedostatkoch v rokoch 2011 a 2012, tie boli vtedy vyriešené,“ povedal hovorca firmy Huawei. „Nedostatky v softvéri sú výzvou pre celé odvetvie. Keď sa nedostatok identifikuje, úzko spolupracujeme s našimi partnermi, aby sme urobili primeranú nápravu,“ dodal hovorca čínskej firmy.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Huawei