Vodič nákladiaku neprežil zrážku s vlakom RegioJet

Nehoda
Zrejme neznalosť trasy vodiča maďarského kamióna bola jednou z príčin tragédie, ktorá sa stala 12. mája na železničnom priecestí medzi obcami Dolná Štál a Topoľníky v Dunajskostredskom okrese. Šesťdesiatšesťročný vodič nákladného auta z Budapešti neprežil zrážku s osobným vlakom RegioJet. Foto: SITA/KR PZ Trnava

BRATISLAVA/DUNAJSKÁ STREDA 12. mája (WebNoviny.sk) – Zrejme neznalosť trasy vodiča maďarského kamióna bola jednou z príčin rannej tragédie, ktorá sa stala na železničnom priecestí medzi obcami Dolná Štál a Topoľníky v Dunajskostredskom okrese. Šesťdesiatšesťročný vodič nákladného auta z Budapešti neprežil zrážku s osobným vlakom RegioJet.

Ako informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vodič kamióna si pravdepodobne nevšimol, že sa nachádza na ceste III. triedy, kde je jazda nákladným vozidlám nad 12 ton zakázaná. Zrejme až v poslednej chvíli si všimol železničné priecestie a aj napriek snahe zvrátiť situáciu už neubrzdil a došlo k zrážke s vlakom. Vodič nákladiaku zomrel na mieste, cestujúci vo vlaku sa nezranili. Presné okolnosti nešťastia polícia naďalej zisťuje.

Pre cestujúcich zabezpečili náhradnú autobusovú dopravu. Po nehode zostala poškodená železničná trať, ŽSR zisťujú rozsah poškodenia. Podľa informácií ŽSR ide o nezabezpečené železničné priecestie, avšak s dobrými rozhľadom a je tam aj dopravná značka Stoj, daj prednosť v jazde!.

Nehoda
Foto: SITA/KR PZ Trnava

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie RegioJet