Vodič prešiel muža ležiaceho na ceste, zabil sa aj motorkár

Sanitka
Foto: SITA/Michal Burza

BRATISLAVA 6. júna (WEBNOVINY) – Tragická dopravná nehoda sa stala v piatok v noci za Šebastovcami v smere na Seňu v Košiciach. Vodič Škody Fabie na neosvetlenej ceste prešiel 68-ročnému muža z Prešova, ktorý ležal na ceste.

Trestné stíhanie pre prečin usmrtenia

Prešovčan zraneniam na mieste podľahol. Ako agentúru SITA informovala košická policajná hovorkyňa Jana Mésarová, vodič išiel v neosvetlenom úseku cesty pravdepodobne vyššou rýchlosťou a muža ležiaceho pri pravom okraji vozovky zrejme prehliadol a prešiel.

Polícia alkohol u vodiča nezistila. Na aute nevznikla žiadna škoda. Policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie pre prečin usmrtenia. Okolnosti nehody polícia ďalej vyšetruje.

Motorkár mal zakázané šoférovať

Tragická dopravná nehoda na ceste v Dolnej Breznici (okr. Púchov) pripravila o život 28-ročného motorkára. Nehoda sa stala v piatok krátko po 14:00. Motorkárovi nedal prednosť 50-ročný vodič VW Passat, ktorý išiel z obce Lednické Rovne smerom do obce Zubák.

Ako ďalej informovala trenčianska policajná hovorkyňa Elena Antalová, vodič Passatu nesprávne odbočil vľavo na účelovú komunikáciu a nedal prednosť oproti idúcemu motorkárovi. Motorkár vrazil do prednej časti auta. Muž na motorke zraneniam na mieste podľahol.

Vodič Passatu vyviazol z nehody bez zranení. U vodiča auta polícia alkohol nezistila, či pil alkohol motorkár, budú zisťovať na súdnej pitve. Ako ďalej informovala Antalová, mladý motorkár mal pritom od februára na rok zakázané šoférovať za jazdu pod vplyvom alkoholu.

Nehoda motorka
Foto: SITA/KR PZ Trnava

Pri nehode na Pezinskej babe zomrel motorkár

Vodičovi na Passate nehodou vznikla škoda 3000 eur, na motorke bola škoda vyčíslená na približne 7000 eur. Policajný vyšetrovateľ už začal trestné stíhanie vo veci prečinu usmrtenia. Polícia príčiny nehody i mieru zavinenia ďalej vyšetruje.

Ďalšia tragická nehoda sa stala popoludní na Pezinskej babe (okr. Pezinok), o život tu prišiel 30-ročný motorkár. Ako agentúru SITA informoval bratislavský policajný hovorca Michal Szeiff, motorkár zo zatiaľ nezistených príčin nezvládol riadenie a v zákrute zišiel z cesty.

Muž sa pri páde z motorky zranil tak vážne, že ani privolaným záchranárom sa jeho život už nepodarilo zachrániť. Presné príčiny a okolnosti nehody polícia vyšetruje.

Vodič zrazil cyklistku

O život prišla aj 35-ročná cyklistka medzi obcami Rimavské Brezovo a Rimavská Baňa (okr. Rimavská Sobota). Ako agentúru SITA informovala banskobystrická policajná hovorkyňa Mária Faltániová, 29-ročný vodič pravdepodobne neprispôsobil rýchlosť jazdy svojim schopnostiam, prešiel do protismeru, kde zrazil cyklistku.

Auto potom zišlo z cesty a prevrátilo sa. Vodič vyviazol bez zranení, no traja jeho spolujazdci skončili so zraneniami v nemocnici. Alkohol u vodiča policajti nezistili. Polícia nehodu ďalej vyšetruje.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom