Vodič sa vyhol čelnej zrážke strhnutím auta na krajnicu, polícia hľadá svedkov

POLÍCIA: Dopravná nehoda
Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala dnes ráno medzi Trnavou a Suchou nad Parnou, sa zranilo päť osôb. Vodič auta Peugeot Boxer išiel v smere na obec Zvončín, keď mu do cesty prišiel strieborný Ford, ktorý išiel smerom na Trnavu. V snahe zabrániť zrážke strhol riadenie auta ku krajnici, kde sa vozidlo prevrátilo. V čase nehody sa v aute nachádzalo päť mužov, ktorí utrpeli viaceré zranenia. Podľa predbežných informácií najvážnejšie zranenia utrpel vodič Peugeotu. Vodič strieborného Fordu, ktorý v tomto úseku cesty údajne predchádzal iné vozidlo, na mieste nehody nezotrval. Bratislava, 27. júl 2017. Foto: SITA/KR PZ Trnava.

BRATISLAVA 27. júla (WebNoviny.sk) – Pri dopravnej nehode, ktorá sa stala vo štvrtok ráno medzi Trnavou a Suchou nad Parnou, sa zranilo päť osôb.

Strhol auto ku krajnici

Ako agentúru SITA informovala trnavská policajná hovorkyňa Mária Linkešová, vodič auta Peugeot Boxer išiel v smere na obec Zvončín, keď mu do cesty prišiel strieborný Ford, ktorý išiel smerom na Trnavu.

„V snahe zabrániť čelnej zrážke strhol riadenie auta ku krajnici, kde sa vozidlo prevrátilo. V čase nehody sa v aute nachádzalo päť mužov, ktorí utrpeli viaceré zranenia,“ uviedla Linkešová s tým, že podľa predbežných informácií najvážnejšie zranenia utrpel vodič Peugeotu.

Všetkých zranených previezli záchranári na ošetrenie do nemocnice. Vodič strieborného Fordu, ktorý v tomto úseku cesty údajne predchádzal iné vozidlo, na mieste nehody nezotrval.

Vodiči by nemali zbytočne riskovať

Polícia preto žiada všetkých vodičov, ktorí prechádzali ráno uvedeným úsekom a vedia poskytnúť bližšie informácie k vodičovi strieborného Fordu a k priebehu nehody, nech akékoľvek informácie poskytnú na linke 158.

„Zároveň apelujeme na vodičov, aby na ceste medzi Trnavou a Suchou nad Parnou zbytočne neriskovali. Rovný úsek cesty zvádza vodičov k rýchlejšej jazde, ale vzhľadom na charakter cesty odporúčame, aby vodiči prispôsobili jazdu šírkovým pomerom cesty a stavu krajníc,“ zdôraznila Linkešová.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie PZ Policajný zbor SR