Vodiči oficiálnych autobusov v Londýne nepoznajú cesty

Olympiáda v Londýne
autobus Foto: SITA/AP
Olympiáda
Foto: SITA/AP

LONDÝN 17. júla (WEBNOVINY) – Do dejiska Hier XXX. olympiády – Londýna začínajú prichádzať prvé výpravy športovcov a ich sprievodov.

Nepríjemné privítanie čakalo na časť austrálskej výpravy, v ktorej boli prevažne funkcionári, lekári a ďalší technický personál. Vodič autobusu, ktorý ich mal doviezť z letiska Heathrow do olympijskej dediny, nepoznal cestu a desiatky minút blúdil po britskej metropole.

„Vodič sa priznal, že ide z letiska do dediny prvýkrát. Nikto mu nevysvetlil, ako sa narába so systémom GPS, ktorým je vybavený autobus,“ cituje PAP Damiana Kellyho – jedného z pasažierov spomenutého autokaru.

Jeden z lekárov austrálskej výpravy sfunkčnil navádzač v autobuse, ale ukázalo sa, že súradnice olympijskej dediny v ňom chýbajú. „My sami sme potom zisťovali, na akej ulici sa vlastne nachádzame a kam to ideme. Jeden z fyzioterapeutov to nakoniec našiel na svojom iPhone a on sám inštruoval vodiča, ako nás dostane do olympijskej dediny,“ pokračoval Damian Kelly a dodal: „Keby sme sem prišli na výlet, bola by to celkom milá turistická okružná jazda Londýnom.“

Pochvalu však dostali pracovníci letiska Heathrow. „Obávali sme sa niekoľkohodinového zdržania na letisku. Boli sme však vybavení za päť minút. Skvelá práca,“ neskrýval radosť americký päťbojár John Retsios.

Operátori londýnskeho letiska sa pripravujú na najväčší nápor pasažierov v histórii, ktorý má kulminovať okolo 24. júla. S cieľom urýchliť dopravu účastníkov OH od 25. júla vyhradia na cestných komunikáciách v ich dejisku ďalšie pruhy, ktoré budú môcť využívať iba vozidlá so špeciálnym povolením. V prípade neoprávneného použitia olympijského pruhu hrozia vodičom mastné pokuty.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom