Vodičom v Dubaji je čo závidieť, pozrite sa, čo im rozdali

Auto rychlost cesta
Foto: topspeed.sk

DUBAJ 24. apríla (WEBNOVINY) – Dvaja motoristi, ktorí v uplynulom roku neporušili žiadne pravidlo cestnej premávky, tento týždeň odišli v Dubaji domov v novom aute. Odmena, ktorá má vodičov motivovať k vzornému správaniu na cestách, zostáva svetovým unikátom.

V Dubaji otvorili najvyššiu vyhliadkovú plošinu sveta
Foto: www.burjkhalifa.ae

Výhercovia áut boli vyžrebovaní spomedzi 1500 obyvateľov emirátu, ktorí v roku 2014 neprekročili rýchlosť, neparkovali na zakázanom mieste a nespôsobili žiadnu dopravnú nehodu. Odmeny sú podľa informácií denníka The National súčasťou programu Biele body, ktorý vodičov povzbudzuje k dodržiavaniu cestných pravidiel.

Motoristi, ktorí sa nedopustia žiadneho priestupku, postupujú do zlosovania o nové auto. Lotéria má od roku 2012 každoročne len jedného výhercu, dubajská polícia sa tento rok výnimočne rozhodla odmeniť dvoch vodičov. Polícia verí, že touto politikou si vychovajú takých ohľaduplných šoférov, že v roku 2020 na ich vozovkách nezomrie ani jeden človek.

„Každý rok odmeňujeme vodičov, ktorí dodržiavajú pravidlá cestnej premávky a ktorí sa podieľajú na tvorbe bezpečného prostredia,“ uviedol vedúci dubajskej polície Maj Gen Khamis Al Muzeina. „Naším hlavným cieľom je znížiť počet smrteľných nehôd na cestách,“ dodal.

Vzorní šoféri si domov odniesli automobil Hyundai. „Ľudia by mali jazdiť bezpečne aj bez tejto iniciatívy. Ale systém Bielych bodov sa mi páči, pretože vodičov podporuje v dodržiavaní pravidiel cestnej premávky,“ uviedol výherca Laila Mohammad Mubarak. „Stále dodržiavam zákony, je však pre mňa poctou byť za to odmenený,“ tešil sa druhý výherca auta Saleh Sabousi.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom