Vodné slalomárky Kaliská a Dukátová postúpili do finále K1

Elena Kaliská
Slovenská kajakárka Elena Kaliská počas semifinálovej jazdy K1 ženy, počas finále Svetového pohára. Foto: SITA/Diana Černáková

VIEDEŇ 1. júna (WEBNOVINY) – Obe slovenské reprezentantky Jana Dukátová aj Elena Kaliská si vybojovali postup do desaťčlenného finále v disciplíne K1 na európskom šampionáte vo vodnom slalome vo Viedni.

V semifinále obsadila Kaliská 5. priečku a Dukátová skončila o dve miesta nižšie. Obe predviedli čisté jazdy bez trestných sekúnd s tým rozdielom, že skúsenejšia Kaliská bola o 66 stotín sekundy rýchlejšia.

Odporúčame aj:

V semifinále K1 sa predstavilo 20 kajakárok z 10 krajín. Najrýchlejší čas dosiahla obhajkyňa zlatej medaily z Krakova 2013 Britka Fiona Pennieová. Vo finále bude chýbať česká pretekárka Štěpánka Hilgertová. Už 46-ročná legenda tohto športu obsadila až 19. priečku. Finále K1 žien na dunajskom kanáli vo Viedni sa začne o 12.06 h SELČ.

Výsledky – majstrovstvá Európy vo vodnom slalome vo Viedni:

K1 ženy – semifinále (10 najlepších do finále): 1. Fiona Pennieová (V. Brit.) 95,85 (2), 2. Melanie Pfeiferová (Nem.) 96,83 (0), 3. Bethan Lathamová (V. Brit.) 97,23 (0), 4. Eva Terceljová (Slovin.) 97,35 (0), 5. Elena Kaliská (SR) 98,11 (0), 6. Emilie Ferová (Fr.) 98,65 (2), 7. Jana Dukátová (SR) 98,77 (0), 8. Jasmin Schornbergová (Nem.) 98,96, 9. Ricarda Funková (Nem.) 98,99 (2), 10. Kateřina Kudejová (ČR) 99,80 (0).