Vodní slalomári ovládli finále C1, Slafkovskému sadla trať

Slafkovsky vodny slalom
Sprava: Trojica slovenských reprezentantov Michal Martikán (3. miesto), Alexander Slafkovský (1. miesto) a Matej Beňuš (2. miesto) po pretekoch Svetového pohára vo vodnom slalome v Seu d´Urgell, na ktorom dominovali v C1 mužov. Bratislava, 2. august 2014. Foto: SITA/SZKDV

SEU D´URGELL 2. augusta (WEBNOVINY) – Absolútnym triumfom slovenských reprezentantov sa skončilo finále C1 mužov na štvrtom podujatí Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell.

Zvíťazil Alexander Slafkovský pred Matejom Beňušom a lídrom hodnotenia tejto disciplíny v SP Michalom Martikánom. V desaťčlennom finále singlkanoistov bol Martikán po bezchybnej jazde a s dosiahnutým časom 99,16 s dlhší čas na čele, ale v samom závere ho predstihli obaja reprezentační kolegovia Beňuš aj Slafkovský. Boli rýchlejší.

Víťazný čas Slafkovského má hodnotu 98,06 s. Pre 31-ročného rodáka z Liptovského Mikuláša je to prvé víťazstvo v pretekoch SP od Ausgburgu 2013. V tejto sezóne bol v Lee Valley, Tacene aj Prahe zhodne na 6. mieste.

„Mal som prehľad o tom, aký skvelý čas zajazdil predo mnou Michal Martikán a neskôr aj Maťo Beňuš. Keď som teda šiel na trať, vedel som, že je len na mne, či si z toho urobíme také malé majstrovstvá Slovenska v Španielsku. Teraz sa teším z víťazstva. Už v semifinále sa nám darilo, ale predpokladať takýto veľký úspech vo finále sa dopredu nedalo. Finále je vždy špecifické, ide sa na jednu jazdu. Je to rýchla smrť. Dal som do toho všetko a našťastie to vyšlo. Aj počasie vyšlo tak akurát, lebo pršať začalo až po vyhlásení výsledkov. Trať bola zaujímavá, technická a najmä mi veľmi dobre sadla,“ komentoval Alexander Slafkovský svoju víťaznú jazdu.

V ďalších dvoch sobotňajších finálových disciplínach sa v K1 mužov v Seu d´Urgell z triumfu tešil Španiel Samuel Hernanz a v C1 žien Austrálčanka Jessica Foxová. V týchto dvoch disciplínach Slováci vo finále nemali zastúpenie.

Štvrté kolo Svetového pohára vo vodnom slalome v Seu d´Urgell (Šp.):

MUŽI

C1 – finále: 1. Alexander Slafkovský 98,06 (0), 2. Matej Beňuš 98,48, 3. Michal Martikán 99,16 (0), 4. Benjamin Savšek (Slovin.) 101,44 (0)

K1 – finále: 1. Samuel Hernanz (Šp.) 92,18 (0), 2. Boris Neveu 92,24 (0), 3. Sébastien Combot (obaja Fr.) 92,65 (0)

ŽENY

C1 – finále: 1. Jessica Foxová (Aus.) 111,26 (0), 2. Nuria Vilarrublová (Šp.) 119,09 (2), 3. Rosalyn Lawrenceová (Aus.) 123,39 (2)

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Alexander SlafkovskýMatej BeňušMichal Martikán