Vodnopólisti ČH Hornets majstrom bez straty bodu

Vodné pólo

KOŠICE 19. júna (WEBNOVINY) – Vodným pólistom ČH Hornets Košice sa podarilo obhájiť majstrovský titul, keď v celom priebehu najvyššej slovenskej súťaže neokúsili trpkosť prehry. Zverenci trénera Róberta Kaida kráčali ročníkom 2009/10 EMM extraligy suverénne, z 32 duelov dosiahli rovnaký počet víťazstiev s vysoko aktívnym skóre 463:204. „Sršni“ získali majstrovský titul už v predstihu rovnako ako v predchádzajúcich dvoch sezónach už po druhom turnaji nadstavbovej časti. „Veľmi si tento triumf cením, pretože oproti minulej sezóne sme účinkovali aj v náročnej Euro Interlige, takže sme mali na svojom konte oveľa viac náročných zápasov,“ povedal pre agentúru SITA tréner Róbert Kaid. Košičania získali zlato tretíkrát v rade, predtým dlhých šestnásť rokov márne čakali na ligový primát. ČH Hornets získali pre Košice titul s poradovým číslom 32.

Súhrn výsledkov stretnutí štvrtého nadstavbového turnaja EMM extraligy mužov vo vodnom póle v Košiciach:

PIATOK

ČH Hornets Košice – KPŠ Akademik Košice-Staré mesto 9:7 (4:0, 1:1, 3:3, 1:3)

Góly: Kolárik 3, K. Bačo a Faměra po 2, Kedro a A. Nagy po 1 – Zareva a Šurim po 3, Kusko 1, 200 divákov

Slovenský šampión rozhodol o svojom triumfe už v úvode duelu a pohodlne ho dotiahol do víťazného konca.

TOZAN Sport Club Topoľčany – ŠKP Košice 10:9 (2:0, 3:3, 3:4, 2:2)

Góly: Gáfel 4, Murčo a Cagalinec po 2, Lacika a Aliu 1 – S. Nagy 3, Molnár a Vidumanský 2, Čiernik a Eschwig po 1, 200 divákov

Topoľčany v úvode získali mierny náskok a napokon zdolali hráčov ŠKP napokon zdolali najtesnejším rozdielom.

SOBOTA

TOZAN Sport Club Topoľčany – KPŠ Akademik Košice-Staré mesto 7:8 (1:2, 1:1, 2:1, 3:4)

Góly: Gáfel, Lacika po 2, Cagalinec, Murčo, Valach po 1 – Zaťovič, Ligocký, Šurim po 2, Irei, Belluš

Vo vyrovnanom stretnutí si ani jedno z družstiev nedokázalo vypracovať výraznejší náskok. Po druhej štvrtine viedli tesne 3:2 hráči Akademiku, Topoľčanci však vyrovnali a do záverečného dejstva sa išlo za nerozhodného stavu 4:4. V gólovej prestrelke štvrtej štvrtiny boli napokon úspešnejší Košičania.

ŠKP Košice – ČH Hornets Košice 4:11 (1:3, 2:3, 0:4, 1:1)

Góly: Vidumanský, Eschwig, Molnár, Kšiňan po 1 – Kolárik 3, Faměra 2, Nižný, Šomšág, Kedro, Nagy, Palaščák, Grutka po 1

Hráči ČH Hornets v košickom derby proti ŠKP od začiatku zvyšovali svoj náskok. Po tretej štvrtine vyhrávali už 10:3 a o ich víťazstve nebolo pochýb. Záverečné dejstvo prinieslo remízu 1:1, a tak sa z hladkého triumfu 11:4 tešili pólisti úradujúceho majstra.

KPŠ Akademik Košice-Staré mesto – ŠKP Košice 12:5 (3:2, 2:2, 4:1, 3:0)

Góly: Zaťovič 5, Kusko a Zareva po 2, Ligocký, Šuster a Šurim po 1 – Vidumanský 3, Eschwig a Molnár po 1, 300 divákov

Favorit v mestskom derby nezaváhal a v druhej polovici zápasu získal rozhodujúci náskok.

TOZAN Sport Club Topoľčany – ČH Hornets Košice 3:16 (1:4, 0:4, 1:3, 1:5)

Góly: Gáfel 2, Murčo 1 – Faměra 5, Nižný 3, Šomšag, Palaščák a Kolárik po 2, Hazui a Grutka po 1, 450 divákov

Hráči ČH Hornets od začiatku kráčali za svojim cieľom, nestatiť ani bod aj v poslednom súboji celej sezóny. Bez väčších problémov sa im to podarilo.