Vodnopólisti SR to v Baku nezvládli, dievčatá zdolali Srbky

Vodné pólo

BAKU 13. júna (WEBNOVINY) – Slovenskí vodnopóloví reprezentanti do 17 rokov nezvládli vstupný duel na I. európskych hrách v azerbajdžanskom Baku, keď v sobotňajšom dueli základnej D-skupiny nestačili na srbských rovesníkov 5:14.

Mladí Slováci zaostávali už po úvodnej osemminútovke o štyri góly (1:5) a rozdiel v skóre neustále narastal. Najlepším strelcom SR bol Adam Furman s tromi presnými zásahmi. Zverenci Miroslava Gogolu v nedeľu nastúpia proti Malťanom.

Obrazom: Otvárací ceremoniál I. európskych hier v Baku

Naopak, dievčatá do 17 rokov si v Baku pripísali na konto prvé víťazstvo, keď po veľkom obrate zdolali v sobotňajšom dueli základnej B-skupiny rovesníčky zo Srbska tesne 9:8.

Zverenky trénera Milana Henkricha pred záverečnou štvrtinou prehrávali o tri góly 4:7 a neskôr počas nej aj 6:8, no šnúrou troch presných zásahov sa napokon tešili z víťazstva. Víťazný gól slovenského výberu strelila tri minúty pred koncom Patrícia Krivdová. Mladé Slovenky v nedeľu nastúpia proti Francúzkam.

„Bolo to veľmi náročné. Dievčatá zle vstúpili do zápasu, nevedeli sa presadiť strelecky. Silou vôle však obrátili výsledok a dotiahli duel do víťazného konca. V záverečnej štvrtine dodržiavali taktické pokyny trénera, mali dostatok síl a dokázali streliť dôležité góly,“ zhodnotila duel pre agentúru SITA vedúca slovenskej dievčenskej vodnopólovej reprezentácie Ivana Mihalkovičová.

Výsledok – sobota:

VODNÉ PÓLO – CHLAPCI

D-skupina:

Srbsko – Slovensko 14:5 (5:1, 1:0, 4:2, 4:2)

Góly SR: Furman 3, Baran a Mitruk po 1

VODNÉ PÓLO – DIEVČATÁ

B-skupina:

Srbsko – Slovensko 8:9 (1:0, 2:1, 4:3, 1:5)

Góly SR: Krivdová a Rybanská po 2, Baranovičová, Kačková, Kováčiková, Kurucová a Stankovianska po 1

Zostava SR: Stehlíková, Stručková – Kováčiková, Kurucová, Baranovičová, Junasová, S. Pažická, Kačková, Krivdová, Stankovianska, Rybanská, Majlathová, Bergerová

Ďalší výsledok B-skupiny:

Francúzsko – Rusko 3:25

Poradie dievčat: 1. Rusko 6 bodov (38:7), 2. Taliansko 3 (22:5), 3. Španielsko 3 (17:4), 4. Slovensko 3 (13:21), 5. Francúzsko 0 (12:26), 6. Francúzsko 0 (6:47)