VODNÝ SLALOM: Olympijskí víťazi na M-SR iba strieborní

Slafkovský získal na ME vo vodnom slalome striebro
V záverečný deň XII. majstrovstiev Európy vo vodnom slalome v španielskom Seu d´Urgell sa zbierka slovenských medailí rozrástla o striebro, ktoré si v C1 mužov vybojoval Alexander Slafkovský. Je to preňho jedenásty vzácny kov z kontinentálneho šampionátu v kariére, piaty v individuálnych pretekoch. Vicemajstrom Európy sa stal celkovo piatykrát, po tretí raz v kategórii jednotlivcov. Foto: AP Photo/Manu Fernandez

>LIPTOVSKÝ MIKULÁŠ 18. júna (WEBNOVINY) – Na majstrovstvách Slovenska vo vodnom slalome, ktoré sa v sobotu uskutočnili v areáli Ondreja Cibáka v Liptovskom Mikuláši, si tituly vybojovali v C1 Alexander Slafkovský, v K1 žien Dana Mann-Beňušová, v C2 Tomáš Kučera s Jánom Bátikom, v K1 mužov Martin Halčin a v C1 žien Katarína Macová.

Zaujímavosťou je, že dvojnásobní olympijskí víťazi singlkanoista Michal Martikán a kajakárka Elena Kaliská skončili vo svojich kategóriách zhodne na druhých priečkach.

V súťažiach trojčlenných hliadok si dva primáty vybojovali domáci slalomári Dukly Liptovský Mikuláš, jeden ide do bratislavského ŠKP.

Viac k osobe Alexander SlafkovskýElena KaliskáKatarína MacováMartin HalčinMichal Martikán