5 dôvodov, prečo vidieť budúcnosť v investovaní do šperkov a diamantov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
||

BRATISLAVA 17. októbra 2018 (VF/PR) – S rastúcim ekonomickým vzdelaním, finančnou gramotnosťou, záujmom o zhodnotenie vlastných prostriedkov a dostupnosťou investícií aj pre obyčajných ľudí, nielen pre miliardárov, sa neustále rozširuje aj ponuka komodít, do ktorých sa dá vložiť peniaze a udržať, či zvýšiť ich hodnotu. Okrem obľúbeného obchodu s cennými papiermi, penzijnými fondmi, derivátmi a nehnuteľnosťami sa do hľadáčika investičných maklérov stále častejšie dostáva aj nákup a predaj diamantov, drahých kameňov, ušľachtilých kovov a výrobkov z nich.

Zaujíma vás, z akých dôvodov pristupujú k tejto zmene a prečo do svojich i klientskych portfólií zahrňujú napríklad drahokamy alebo investičné šperky? V tom prípade nám dovoľte zoznámiť vás s niekoľkými najzrejmejšími príčinami, ktoré viedli k posunu a rozptylu záujmov investorov.

  1. Vyššiemu dopytu (a teda aj cene) drahých kameňov nahráva sklamanie, ktoré investorom priniesol výnos klasických investičných nástrojov, ako sú akcie.
  2. O kúpu drahokamov sa zaujíma stále viac zákazníkov z Číny a Indie, jedných z najrýchlejšie rastúcich a rozvíjajúcich sa ekonomík sveta. Voľné prostriedky s obľubou vkladajú do luxusného tovaru, do ktorého sa počítajú aj opulentné zlaté prstene a náhrdelníky.
  3. Limitované množstvo vyťažených kvalitných a veľkých kameňov v uplynulých desaťročiach viedlo k niekoľkonásobnému zvýšeniu ich hodnoty (napr. turmalín o 213%, smaragd o 139% a rubín o 59%).
  4. Za rastúcim záujmom o kúpu investičných šperkov a kameňov stojí vyššia kúpna sila strednej triedy obyvateľov, ktorá skúma možnosti dlhodobého uloženia a stabilného zhodnotenia svojich financií.
  5. Investícia do drahého šperku alebo drahokamu či diamantu predstavuje v dlhodobom horizonte spoľahlivý zisk.
Diamanty
Foto: https://www.sperky-a-diamanty.sk/

Ak zvažujete vklad peňazí do niektorej z vyššie uvedených komodít, popremýšľajte o kúpe alebo zákazkovej výrobe zásnubného prsteňa alebo svadobných obrúčok s diamantom, brošne, náušníc, manžetových gombíkov alebo náhrdelníkov. Šperky vždy vyberajte s kvalitnými kameňmi či ich nimi nechávajte osadiť. Verte, že pri zhotovení klenotu na mieru, bude mať model od známeho dizajnéra ešte vyššiu hodnotu už len vďaka menu svojho tvorcu, ktorý doň vdýchol svoje duševné vlastníctvo.

Diamanty
Foto: https://www.sperky-a-diamanty.sk/

Zaujímavú alternatívu k drahokamovým a diamantovým klenotom predstavujú perlové šperky. Náhrdelníky, náramky či náušnice s perlami, ako sú tie akostné tahitské či juhomorské, môžu predstavovať nemalý majetok. Objaviť totiž požadované množstvo kúskov v rovnakej kvalite, odtieni a veľkosti predstavuje náročnú úlohu pre každého klenotníka. Je totiž potrebné prebrať tisíce až desaťtisíce perál, aby vznikol jediný pár náušníc.

Tí, ktorí si drahé klenoty dovoliť nemôžu, častokrát kupujú striebro. Nie je to práve šťastná voľba, pretože strieborné šperky rozumnou investíciou nie sú. Ich hodnota totiž nestúpa. Strieborný prsteň, ktorý si kúpite, vám síce radosť urobí, ale vložené peniaze nezhodnotí.

Investujte svoje peniaze rozumne a uvážlivo do šperkov, diamantov a drahokamov, ktorých hodnota sa vyznačuje stúpajúcou tendenciou. Váš vklad sa bude zhodnocovať a bude ľahké ho nielen skladovať, ale aj následne premeniť na finančné prostriedky.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať