Aegon Životná poisťovňa vlani s rastom zisku aj poistného

AEGON
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Peter Dejong

Poisťovňa evidovala rast hrubého predpísaného poistného o viac ako 4 %.

Aegon Životná poisťovňa dosiahla v minulom roku hrubý zisk v objeme 6,05 mil. eur. V medziročnom porovnaní je to podľa vyjadrení spoločnosti nárast o takmer 50 %. V roku 2016 bol totiž hrubý zisk na úrovni 4,04 mil. eur. Poisťovňa evidovala rast hrubého predpísaného poistného o viac ako 4 % na 48,69 mil. eur.

Poisťovni Aegon sa darilo zvyšovať aj počet zmlúv životného poistenia, pričom ku koncu roka evidovala viac ako 95 tisíc uzatvorených zmlúv. “Vlani dosiahla spoločnosť najvyšší zisk od vstupu na slovenský trh v roku 2003. Medziročne sme zaznamenali rast počtu klientov, hrubého predpísaného poistného i vlastného imania. Počas uplynulého roka sme klientom životnej poisťovne vyplatili viac ako 4,6 mil. eur v rámci 9 200 poistných udalostí,” uviedla Dana Macková, členka predstavenstva a finančná riaditeľka spoločnosti.

Inovácie a digitalizácia

Priaznivé hospodárske výsledky reflektujú podľa vyjadrení firmy mieru inovácií, ktoré poisťovňa Aegon predstavila svojim klientom i obchodným partnerom počas uplynulého roka. V rámci produktového portfólia spoločnosť uviedla vynovené doplnkové poistenia pre prípad invalidity, viaceré bezplatné bonusové schémy pre existujúcich klientov či bezplatné navýšenie poistných súm pre ľudí so zdravým životným štýlom.

Digitalizáciou služieb sa poisťovňa Aegon snaží docieliť, aby klientom a obchodným partnerom ponúkla vyšší používateľský komfort s väčšou efektivitou práce pri správe poistných služieb. V roku 2017 poisťovňa predstavila nové funkcionality v službe WebKlient – online portálu k správe poistnej zmluvy, možnosť online platby a aplikáciu s názvom Zmenový expert, určenú pre finančných agentov.

O spoločnosti

Aegon Slovensko je súčasťou medzinárodného koncernu Aegon, ktorý má takmer 200-ročnú históriu a ponúka služby v oblasti poisťovníctva a správy financií. Aegon pôsobí vo viac ako 20 krajinách sveta. Na Slovensko vstúpila značka Aegon v roku 2003. Pod značkou Aegon pôsobia na slovenskom trhu štyri samostatné spoločnosti, a to Aegon Životná poisťovňa, Aegon, d. s. s., Aegon partner a Aegon Hungary Composite Insurance Closed Company Limited by Shares, pobočka poisťovne z iného členského štátu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Aegon