Agentúra Fitch Ratings nám potvrdila rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom

Obchodovanie, graf
Ilustračné foto. SITA/AP/Paulo Duarte

Fitch Ratings naďalej pozitívne hodnotí silný hospodársky rast Slovenska, a to najmä vďaka prílevu zahraničných investícii v automobilovom priemysle, vysokej súkromnej spotrebe a stabilnému makroekonomickému a politickému prostrediu.

Ratingová agentúra Fitch Ratings potvrdila Slovensku rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom. Informovalo o tom v tlačovej správe Ministerstvo financií SR. Fitch Ratings naďalej pozitívne hodnotí silný hospodársky rast Slovenska, a to najmä vďaka prílevu zahraničných investícií v automobilovom priemysle, vysokej súkromnej spotrebe a stabilnému makroekonomickému a politickému prostrediu.

Silný hospodársky rast podnecuje rast daňových príjmov, čo umožňuje znižovanie deficitu verejných financií, pričom v roku 2019 predpokladá Fitch Ratings pre Slovensko vyrovnaný rozpočet. Agentúra pozitívne hodnotí znižovanie verejného dlhu Slovenska, stabilný a dobre kapitalizovaný bankový sektor, nízku nezamestnanosť na úrovni 5 % a nárast miezd. Za možné riziká považuje Fitch Ratings relatívne vysoký čistý zahraničný dlh, koncentráciu priemyslu v automobilovom sektore, ktorý čelí potenciálnym prísnejším environmentálnym opatreniam EÚ, ako aj protekcionistickej politike USA. Za riziko považuje aj stále vysokú (hoci mierne klesajúcu) zadlženosť domácností.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Fitch RatingsMF Ministerstvo financií SR