Akcie americkej a ázijskej burzy klesli, rastú obavy z ďalšieho šírenia koronavírusu

Burzy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Americký akciový trh v pondelok klesol a investori hľadali útočisko vo vládnych dlhopisoch. Dôvodom boli obavy, že rast počtu infekcií koronavírusom vo svete ohrozí ekonomické zotavovanie.

K firmám, ktoré klesli najviac, patrili leteckí dopravcovia, hotely a ďalšie spoločnosti, ktoré by najviac mohli ohroziť reštrikcie súvisiace s pandémiou.

Akcie zlacneli

Letecká firma United Airlines zlacnela o 5,5 percenta a prevádzkovateľ výletných lodí Carnival si odpísal 5,7 percenta. Výpredaj však bol všeobecný a takmer 90 percent akcií, ktoré tvoria index S&P 500, zamierilo nadol.

Viac o téme: Koronavírus

Zlacneli dokonca aj akcie veľkých technologických spoločností. Firma Apple stratila 2,7 percenta a Microsoft klesol o 1,3 percenta.

Počet úmrtí rastie

Svetová zdravotnícka organizácia (WHO) informovala, že počet nákaz a úmrtí globálne rastie, pričom ich vyvoláva vysoko nákazlivý delta variant vírusu. A vzhľadom na to, ako silno je globálna ekonomika prepojená, negatívny vplyv v ktorejkoľvek časti sveta, sa môže rýchlo prejaviť na jeho druhej strane.

Index S&P 500 stratil 1,6 percenta a uzavrel na úrovni 4 258,49 bodu. Priemyselný index Dow Jones klesol o 2,1 percenta na 33 962,04 bodu. Technologický Nasdaq si pohoršil o 1,1 percenta na 14 274,98 bodu a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 1,5 percenta na 2 130,68 bodu.

Pokles ázijskej burzy

Ázijské akciové trhy v utorok tiež klesli. Hlavný japonský index Nikkei 225 si pohoršil o 0,9 percenta na 27 417,75 bodu.

Hongkonský Hang Seng stratil 1,1 percenta a čínsky akciový index Shanghai Composite klesol o 0,2 percenta.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleMicrosoftSvetová zdravotnícka organizácia (WHO)United Airlines