Akcie na americkej burze klesli, straty trhu boli najväčšie od začiatku pandémie

Wall Street, akcie, burzy
Foto: Archívne, SITA/AP

Americký akciový trh vo štvrtok klesol. Straty trhu za celý september boli najhoršie od vypuknutia pandémie. Index S&P 500 zaznamenal svoj prvý celomesačný pokles od januára a najväčší od marca 2020.

Viac o téme: Koronavírus

Všetky sektory v rámci indexu S&P 500 uzavreli v negatívnom teritóriu. K oslabeniu prispeli najmä akcie technologických firiem, bánk a firiem poskytujúcich spotrebiteľské tovary a služby.

Nestabilita pre delta variant 

Na akciovom trhu USA po tom, ako stabilne rástol počas väčšej časti tohto roka, zavládla v posledných týždňoch nestabilita pre šírenie nákazlivejšieho delta variantu koronavírusu.

Znepokojil ho aj náhly rast výnosov z dlhodobých dlhopisov a diskusie o tom, že americký Federálny rezervný systém by mohol začať obmedzovať podporu ekonomike.

Šanghaj a Hongkong neobchodovali

Index S&P 500 klesol o 1,2 percenta na 4 307,54 bodu. Za celý september stratil 4,8 percenta. Priemyselný index Dow Jones si odpísal 1,6 percenta a uzavrel na úrovni 33 843,92 bodu.

Technologický Nasdaq si pohoršil o 0,4 percenta na 14 448,58 bodu. Nedarilo sa ani akciám malých firiem. Index menších spoločností Russell 2000 klesol o 0,9 percenta na 2 204,37 bodu.

Japonský akciový trh v piatok oslabil o 2,3 percenta na 28 771,07 bodu. Na burzách v Šanghaji a Hongkongu sa pre štátny sviatok neobchodovalo.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)