Akcionár Wüstenrotu nerozhodol o stiahnutí sa zo Slovenska, seriózne ponuky však vždy preveruje

|
Ilustračné foto Wüstenrot


Pred niekoľkými dňami sa v médiách objavili špekulácie, že spoločnosť Wüstenrot je na Slovensku na predaj. Firma v oficiálnom stanovisko tieto správy jasne nepotvrdila a ani nevyvrátila. „Akcionár neurobil žiadne rozhodnutie o predaji. Samozrejme si ale dôkladne preverí všetky seriózne ponuky od záujemcov, čo je prístup, ktorý je vo finančnej brandži pre všetky spoločnosti bežný a samozrejmý,“ povedal predseda predstavenstva Wüstenrot stavebnej sporiteľne a Wüstenrot poisťovne Christian Sollinger.

Ako prvý o predaji Wüstenrotu na Slovensku informoval Denník E. Podľa neho proces predaja trvá už niekoľko mesiacov a v slovenských finančných firmách Wüstenrotu si záujemcovia robia due diligence. Wüstenrot sa nedávno zbavil svojich aktivít v Českej republike. Minulý týždeň Úrad pre ochranu hospodárskej súťaže povolil Moneta Money Bank kúpu Stavebnej spořitelny a hypoteční banky Wüstenrot. Ešte v roku 2016 predal poistnú časť, kúpila ju poisťovňa Allianz.

Záujem bol už aj v minulosti

Vďaka výsledkom na slovenskom trhu sa v minulosti podľa Sollingera opakovane vyskytol záujem konkurentov zo Slovenska aj zo zahraničia. Tento záujem spoločnosť vníma ako ocenenie a uznanie jej podnikateľských úspechov a dobrého mena značky. Wüstenrot na slovenskom trhu pôsobí viac ako 20 rokov, počas ktorých boli obe spoločnosti podľa Sollingera vždy ziskové. Ako úspešný hodnotí aj rok 2019, kedy sa zisk medziročne výrazne zvýšil.

Na Slovensku chce akcionár Wüstenrotu podľa Denníka E predať naraz stavebnú sporiteľňu spolu s poisťovňou. Okruh záujemcov je tak obmedzený na tých, ktorí majú v skupine obe licencie, teda poistnú aj bankovú.

Wüstenrot je finančná skupina založená v Nemecku a Rakúsku. Wüstenrot stavebná sporiteľňa vznikla na Slovensku v roku 1993 a rakúska Bausparkasse Wüstenrot AG v nej v súčasnosti vlastní 100 % akcií. Wüstenrot poisťovňa pôsobí na Slovensku od roku 1994 a má univerzálnu licenciu. Jej akcionármi sú Wüstenrot Versicherungs-Aktiengesellschaft a Wüstenrot stavebná sporiteľňa.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Wüstenrot poisťovňaWüstenrot stavebná sporiteľňa