Akciové trhy v USA aj v Európe v závere týždňa oslabili

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh v piatok oslabil. Smerom nadol ho viedli technologické firmy. Oslabili aj akcie telekomunikačných spoločností, priemyselných podnikov a firiem v oblasti zdravotníckej starostlivosti. Ich straty prevážili nad rastom firiem podnikajúcich v oblasti realít a bánk.

Index S&P 500 klesol o 0,4 percenta na 2 986,20 bodu, priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 1 % na 26 770,20 bodu, technologický Nasdaq oslabil o 0,8 percenta na 8 089,54 bodu a index menších spoločností Russell 2000 stratil 0,4 percenta a uzavrel na úrovni 1 535,48 bodu.

Obchodovanie bolo premenlivé

Za celý týždeň však S&P 500 stúpol o 0,5 percenta po tom, ako si v predchádzajúcom týždni pripísal 0,6 percenta. Index Russell 2000 za celý týždeň vzrástol o 1,6 percenta po posilnení o 0,8 percenta v predošlom týždni. Hoci obchodovanie bolo počas uplynulého týždňa premenlivé, investori zatiaľ väčšinou privítali hospodárske výsledky firiem. To im umožnilo sa dočasne zbaviť obáv z americko-čínskeho obchodného konfliktu.

Väčšina európskych akciových indexov v piatok uzavrela nižšie. Investori totiž čakali na víkendové hlasovanie britského parlamentu o novej dohode o podmienkach odchodu Veľkej Británie z Európskej únie pred brexitom naplánovaným na 31. októbra.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Európska únia