Akciový trh USA dosiahol nové rekordy, Dow Jones prelomil hranicu 28 tisíc bodov

Graf obchodovanie
Foto: ilustračné, SITA/AP Photo/Aaron Favila

Americký akciový trh uzavrel týždeň s ďalšími historickými rekordmi. Priemyselný index Dow Jones prvýkrát prekročil hranicu 28 tis. bodov a na rekordných úrovniach uzavreli aj indexy S&P 500 a Nasdaq. Vďaka celkovému posilneniu trhu index S&P 500 dosiahol už šiesty a Dow Jones štvrtý celotýždňový rast. V porovnaní so začiatkom roka sa indexy S&P, Dow Jones aj Nasdaq už dostali vyššie o viac ako 20 percent.

Investorov povzbudila aj správa o maloobchodných tržbách

Investorov povzbudzujú prekvapujúco dobré hospodárske výsledky firiem, tri zníženia úrokových sadzieb zo strany amerického Federálneho rezervného systému (Fed) a údaje, ktoré ukazujú slušný rast americkej ekonomiky. Nádeje, že USA a Čína môžu dosiahnuť pokrok v ich najnovšej snahe o dohodu v obchodnej oblasti, tiež udržiavajú ochotu investorov nakupovať. V piatok obchodníkov povzbudila aj správa, že maloobchodné tržby v USA v októbri ožili a stúpli o 0,3 percenta.

Index S&P 500 si pripísal 0,8 percenta a uzavrel na úrovni 3 120,46 bodu. Priemyselný index Dow Jones stúpol tiež o 0,8 percenta, a to na 28 004,89 bodu. Technologický Nasdaq si prilepšil o 0,7 percenta na hodnotu 8 540,83 bodu a index menších spoločností Russell 2000 posilnil o 0,5 percenta na hodnotu 1 596,45 bodu.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie FED Americká centrálna banka