Akciový trh USA oslabil pre obavy zo zastavenia zotavovania ekonomiky

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh vo štvrtok oslabil pre obavy, že zlepšovanie ekonomiky pravdepodobne smeruje k zastaveniu, keďže počet prípadov nakazenia sa koronavírusom naďalej rastie. Index S&P 500 vymazal takmer všetky zisky z predošlého dňa. K poklesu trhu prispelo oslabenie bánk, ale najviac zlacneli producenti ropy, letecké firmy a akcie ďalších spoločností, ktorých prosperita je najviac spojená s otváraním a posilňovaním ekonomiky.

Technologickým firmám sa darilo

Index S&P 500 klesol o 0,6 percenta na 3 152,05 bodu, priemyselný Dow Jones si odpísal 1,4 percenta a uzavrel na úrovni 25 706,09 bodu a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o dve percentá na 1 398,92 bodu. Investori však pokračovali v nákupoch akcií veľkých technologických firiem, čo index Nasdaq posunulo na nové historické maximum. Index stúpol o 0,5 percenta na 10 547,75 bodu. „Peniaze smerujú do oblastí považovaných za bezpečné, ako sú technologické firmy,“ uviedol Stephen Innes zo spoločnosti AxiCorp.

Ázijské akciové trhy kopírovali vývoj na Wall Street a zamierili nadol. Hlavný japonský index Nikkei 225 v piatok oslabil o jedno percento na 22 290,81 bodu. Čínsky akciový index Shanghai Composite si pohoršil o 1,2 percenta a index hongkonskej burzy Hang Seng klesol o 1,9 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom