Akciový trh v USA posilnil, vyrovnal podstatnú časť strát z predchádzajúceho dňa

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Shizuo Kambayashi

Akciový trh v USA v utorok posilnil napriek pokračujúcim obavám z ekonomických dopadov pľúcneho ochorenia, ktoré sa šíri z Číny. Vyrovnal tým podstatnú časť strát z predchádzajúceho dňa. Najväčšie zisky dosiahli technologické firmy. Darilo sa aj bankám a iným finančným podnikom.

Index S&P 500 posilnil o 1 % na 3 276,24 bodu, Dow Jones o 0,7 % na 28 722,85 bodu a Nasdaq o 1,4 % na 9 269,68 bodu.

Nakazených pribúda

Nový koronavírus sa začal šíriť z čínskeho mesta Wu-chan a v Číne si vyžiadal už 132 mŕtvych a takmer 6 000 nakazených. Potvrdené prípady nákazy hlásia aj takmer dve desiatky ďalších krajín vrátane Spojených štátov, Francúzska, Nemecka či Japonska. Po prvý raz potvrdili prípady nákazy aj na Blízkom východe, a to konkrétne v Spojených arabských emirátoch.

Čínske úrady prijali mimoriadne opatrenia, aby zabránili šíreniu koronavírusu. Okrem iného uzavreli Wu-chan a ďalších 16 okolitých miest v provincii Chu-pej, kde žije viac ako 50 miliónov ľudí. V Hongkongu prerušili vlakové spojenia s pevninskou Čínou a znížili tiež počet letov. Preventívne kroky podnikli aj zahraničné vlády – Mongolsko a Severná Kórea napríklad uzavreli hranice. Viacero krajín z Wu-chanu evakuuje svojich obyvateľov.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom