Akciový trh v USA rástol, podporilo ho čiastočné zotavenie klesajúcich výnosov z dlhopisov

Obchodovanie
Ilustračné foto. SITA/AP Photo/Shizuo Kambayashi

Index S&P 500 posilnil o 0,4 %, Dow Jones tiež o 0,4 % a Nasdaq o 0,3 %.

Akciový trh v USA vo štvrtok posilnil. Podporili ho rastúce výnosy z dlhopisov, ktoré vyrovnali časť prepadu z posledného týždňa. Zisky vo finančnom, technologickom a priemyselnom sektore prevážili nad stratami distribútorov energií a telekomunikačných firiem.

Index S&P 500 posilnil o 0,4 % na 2 815,44 bodu, Dow Jones tiež o 0,4 % na 25 717,46 bodu a Nasdaq o 0,3 % na 7 669,17 bodu.

Investori čakajú na vývoj obchodného sporu medzi USA a Čínou. Americký splnomocnenec pre obchod Robert Lighthizer a minister financií Steven Mnuchin sa vo štvrtok v Pekingu stretli s čínskym vicepremiérom Liom Che, ktorý má budúci týždeň vycestovať do Washingtonu.

Správu o rozhovoroch prijali akciové trhy v zásade pozitívne. Nádej na vyriešenie sporu prinieslo aj vyjadrenia hlavného ekonomického poradcu Bieleho domu Larryho Kudlowa, ktorý uviedol, že administratíva prezidenta Donalda Trumpa je pripravená s Čínou rokovať týždne aj mesiace. To bolo prijaté ako signál odhodlania dosiahnuť dohodu, uviedla agentúra AP.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom