Americká burza uzatvorila zmiešane, veľké technologické firmy utrpeli straty

Americký akciový trh
Foto: ilustračné, SITA/AP

Akciový trh v USA v utorok uzatvoril so zmiešanými výsledkami. Straty veľkých technologických spoločností a firiem, ktoré sa spoliehajú na spotrebiteľské výdavky, prevážili nad ziskami v iných segmentoch trhu.

Ropa a benzín sú drahšie

Ceny ropy aj veľkoobchodné ceny benzínu sa zvýšili napriek tomu, že prezident Joe Biden nariadil uvoľniť 50 miliónov barelov ropy zo strategických zásob krajiny, aby pomohol znížiť náklady na energie.

Index S&P 500 vzrástol o 0,2 percent na 4 690,70 bodu a Dow Jones o 0,5 percent na 35 813,80 bodu. Technologický index Nasdaq klesol o 0,5 percent na 15 775,14 bodu.

Investori očakávajú nové údaje

Americká centrálna banka (Fed) v stredu zverejní protokol z októbrového zasadnutia, ktorý môže naznačiť, akým tempom plánuje obmedzovať spätné nákupy dlhopisov, ktoré pomáhajú udržiavať trhové úrokové sadzby na nízkych úrovniach. Fed by mohol objem nákupov zredukovať a zároveň zvýšiť úrokové sadzby vzhľadom na zrýchľujúcu sa infláciu.

Investori čakajú na nové údaje, ktoré by mohli priniesť jasnejší obraz o tempe a rozsahu hospodárskeho oživenia. Federálne ministerstvo práce v stredu zverejní týždennú správu o poberateľoch podpory v nezamestnanosti a ministerstvo obchodu bude informovať o vývoji ekonomiky v treťom kvartáli a predajoch nových domov v októbri.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Joe Biden
Firmy a inštitúcie FED Americká centrálna banka