Americká burza uzavrela nižšie, najviac si pohoršili akcie technologických a zdravotníckych firiem

Burzy, akcie, wall street
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh vo štvrtok stratil úvodné zisky a uzavrel nižšie. Indexy S&P 500 a Nasdaq tak naďalej smerovali k prvej celotýždňovej strate za tri týždne.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Najviac si pohoršili akcie technologických spoločností a zdravotníckych firiem. Ich straty prevážili nad ziskmi energetických spoločností a bánk.

Trh práce sa stále zotavuje

Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet nových nezamestnaných v USA, ktorí požiadali o štátnu podporu v nezamestnanosti, minulý týždeň klesol na 310-tisíc. Terajší vývoj v tejto oblasti znamená, že týždenný počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v krajine sa blíži ku svojej predpandemickej úrovni zhruba 225-tisíc.

Avšak iné správy ukazujú, že trh práce sa stále zotavuje s ťažkosťami a v ekonomike USA je stále o 5,3 milióna pracovných miest menej ako pred pandémiou.

Klesli akcie malých spoločností

Index S&P 500 klesol o 0,5 percenta na 4 493,28 bodu. Priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 0,4 percenta na 34 879,38 bodu. Technologický Nasdaq si odpísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 15 248,25 bodu.

Akcie malých spoločností klesli menej výrazne ako zvyšok trhu. Index malých firiem Russell 2000 stratil necelých 0,1 percenta a uzavrel na hodnote 2 249,13 bodu.

Indexy ázijskej burzy išli nahor

Ázijské akciové trhy v piatok zamierili nahor, keďže investori zintenzívnili nákupy napriek ďalšiemu poklesu na Wall Street. Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 1,3 percenta na 30 381,84 bodu.

Index hongkonskej burzy Hang Seng vzrástol o 1,4 percenta a čínsky index Shanghai Composite si prilepšil o 0,3 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom