Americká burza uzavrela zmiešane, akciám ázijského trhu sa však darilo

Burzy, akcie
Foto: SITA/AP

Americký akciový trh v pondelok po premenlivom obchodovaní uzavrel zmiešane. Akcie väčšiny zdravotníckych firiem klesli a vývoj akcií energetických spoločností bol zmiešaný. Firmy upozorňujú, že narušenia dodávok vyplývajúce z pandémie brzdia produkciu a mohli by im spôsobiť finančné škody.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Investori sa obávajú, že to podporuje infláciu a mohlo by to spomaliť ekonomické zotavovanie. „Inflačné tlaky, ktoré sme očakávali, sú tu a pretrvávajú,“ uviedli v správe výskumníci BlackRock Investment Institute.

Index S&P 500 si pripísal 0,3 percenta a uzavrel na úrovni 4 486,46 bodu. Priemyselný index Dow Jones si však pohoršil o 0,1 percenta na 35 258,61 bodu.

Zisky niekoľkých veľkých technologických spoločností pomohli indexu Nasdaq k posilneniu o 0,8 percenta na 15 021,81 bodu. Index menších spoločností Russell 2000 si prilepšil o 0,1 percenta na 2 267,84 bodu.

Ázijské akciové trhy v utorok smerovali nahor. Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 0,65 percenta, index čínskej burzy Shanghai Composite vzrástol o 0,68 percenta a hongkonský akciový index Hang Seng si pripísal 1,4 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom