Americkej burze sa nedarilo, najviac oslabili akcie technologických firiem a bánk

Obchodovanie, New York Stock Exchange, akcie, akciový trh, NYSE
Foto: ilustračné, SITA/ AP

Wall Street v pondelok vymazal počiatočné zisky a obchodovanie uzavrel so stratou. Najviac oslabili akcie technologických spoločností a bánk.

Indexy klesli

Darilo sa energetickým firmám, ktoré podporili vyššie ceny ropy. Investori tento týždeň čakajú na správy o hospodárení firiem v uplynulom kvartáli. V stredu svoje výsledky za tretí štvrťrok zverejní banka JPMorgan Chase.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu

Index S&P 500 klesol o 0,7 percent na 4 361,19 bodu, Dow Jones o 0,7 percent na 34 496,06 bodu a Nasdaq o 0,6 percent 14 486,20 bodu.

Ceny ropy a uhlia stúpajú

Ceny ropy v USA v pondelok po prvý raz za sedem rokov nakrátko prekročili hranicu 81 amerických dolárov (USD) za barel. Ceny ropy, uhlia a zemného plynu stúpajú, čo sa prejavuje na vyššej inflácii.

To by mohlo federálny rezervný systém (Fed) v USA a ďalšie centrálne banky viesť k rýchlejšiemu ústupu od opatrení na podporu ekonomiky.

K rastu cien energií v čase, keď sa ekonomiky zotavujú z dopadov pandémie koronavírusu, prispievajú aj ďalšie faktory vrátane nedostatku vodičov kamiónov, výpadkov v dodávateľských reťazcoch, zaplavenia uhoľných baní v Číne alebo sucha, ktoré obmedzuje produkciu vodných elektrární.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Federálny rezervný systém (Fed)JPMorgan Chase