Americkému akciovému trhu sa nedarilo, nastal výpredaj akcií technologických firiem

Burza, obchodovanie, akciový trh
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Americký akciový trh vo štvrtok opäť klesol, keďže nastal výpredaj akcií technologických firiem. Spoločnosť Apple si odpísala jedno percento, výrobca čipov Nvidia stratil 3,7 percenta a firma Meta Platforms si odpísala jedno percento.

Akcie spoločností orientovaných na spotrebiteľov a priemyselných firiem tiež výrazne zlacneli. Americké ministerstvo práce zverejnilo správu o počte nových nezamestnaných, ktorá bola sklamaním. Počet žiadateľov o dávky v nezamestnanosti v USA totiž stúpol na najvyššiu úroveň za tri mesiace, keďže rýchlo sa šíriaci variant koronavírusu omikron naďalej narúša trh práce.

Index S&P 500 klesol o 1,1 percenta na 4 482,73 bodu. Od začiatku roka už stratil šesť percent. Priemyselný index Dow Jones si pohoršil o 0,9 percenta na 34 715,39 bodu. Technologický Nasdaq si odpísal 1,3 percenta a uzavrel na úrovni 14 154,02 bodu. Nedarilo sa ani akciám malých firiem a index menších spoločností Russell 2000 oslabil o 1,9 percenta na 2 024,04 bodu.

Ázijské akciové trhy v piatok tiež klesli. Hlavný tokijský index Nikkei 225 stratil 0,9 percenta, index hongkonskej burzy Hang Seng si odpísal 0,16 percenta a čínsky Shanghai Composite oslabil o 0,9 percenta.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie AppleMeta PlatformsNvidia