Americký akciový trh opäť stúpol na nové rekordy

Obchodovanie Wall Street
Ilustračné foto SITA / AP Photo/Mark Lennihan

Obchodovanie na americkom akciovom trhu bolo v piatok premenlivé, pričom dosahoval malé zisky, po ktorých nasledovali malé straty. Dôvodom boli signály o tom, aký pokrok nastal na vyjednávaniach o riešení obchodnej vojny medzi USA a Čínou.

Popoludňajší rast trhu však vrátil akciové indexy na rekordné úrovne. Americký prezident Donald Trump povedal, že nesúhlasil so zrušením nijakých ciel. Vyjadril sa takto len jeden deň po tom, ako Čína uviedla, že obe strany sa na zrušení ciel dohodli, ak budú rokovania napredovať.

Trh reagoval na prezidentové slová

Akcie klesli okamžite po tom, ako Trump novinárom v Bielom dome povedal: „Nedohodol som sa na ničom.“ Ale v záverečnej hodine obchodovania index S&P 500 zamieril nahor a uzavrel vyššie o 0,3 percenta na rekordnej úrovni 3 093,08 bodu. Priemyselný index Dow Jones tiež posilnil, a to o necelých 0,1 percenta na 27 681,24 bodu, technologický Nasdaq vzrástol o 0,5 percenta na 8 475,31 bodu a index menších spoločností Russell 2000 stúpol o 0,3 percenta na 1 598,86 bodu.

V rámci indexu S&P 500 najviac posilnila spoločnosť Walt Disney, ktorá si prilepšila o 3,8 percenta po tom, ako za júl až september vykázala vyšší zisk, ako trh očakával. Naopak nedarilo sa maloobchodnému reťazcu Gap, ktorý klesol o 7,6 percenta, čiže najviac v rámci indexu S&P 500, keďže firma zhoršila prognózu svojho zisku na tento rok.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald Trump
Firmy a inštitúcie GapWalt Disney