Americký akciový trh oslabil, najviac klesli technologické spoločnosti

Graf obchodovanie Wall Street
Foto: ilustračné, SITA/AP Photo/Richard Drew

Americký akciový trh v pondelok uzavrel nižšie a hlavné indexy ustúpili zo svojich rekordných úrovní, ktoré dosiahli minulý týždeň. K firmám, ktorých akcie oslabili najviac, patrili technologické spoločnosti. Oslabenie trhu však bolo všeobecné a zlacneli aj banky, energetické firmy a spoločnosti, ktoré sú závislé od spotrebiteľských výdavkov.

Výrobca čipov Intel zlacnel o 1,7 percenta, firma Capital One stratila 0,9 percenta a spoločnosť Valero Energy si odpísala 2,3 percenta. Výrobca elektromobilov Tesla si pohoršil o 3,4 percenta po správe o tom, že pri nehode jedného z jeho modelov v Texase zomreli dvaja ľudia. Úrady uviedli, že v čase nehody nebol nikto za volantom. Nie je však jasné, či bol zapnutý systém samoriadenia.

Index S&P 500 klesol o 0,5 percenta na 4 163,26 bodu. Priemyselný index Down Jones oslabil o 0,4 percenta na 34 077,63 bodu. Technologický Nasdaq si odpísal 1 percento a uzavrel na úrovni 13 914,77 bodu. Akcie malých amerických firiem si pohoršili viac ako zvyšok trhu a index menších spoločností Russell 2000 klesol o 1,4 percenta na 2 232 bodu.

Ázijské akciové trhy v utorok uzavreli zmiešane. Hlavný japonský index Nikkei 225 si pohoršil o 2 percentá na 29 100,38 bodu. Čínsky akciový index Shanghai Composite oslabil o 0,1 percenta, ale hongkonský Hang Seng si 0,03 percenta pripísal.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Tesla