Americký akciový trh posilnil, investori nový variant koronavírusu omikron nepokladajú za veľkú hrozbu

Burzy, akcie
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Americký akciový trh v utorok posilnil. Investori totiž predpokladajú, že nový variant koronavírusu nie je pre ekonomiku veľkou hrozbou. K rastu trhu veľkou mierou prispeli akcie technologických spoločností.

Viac o téme: Koronavírus

Firma Apple stúpla o 3,5 percenta, Microsoft si pripísal 2,7 percenta a spoločnosť Intel si prilepšila o 3,1 percenta. Výrazné zisky dosiahol aj celý rad maloobchodných firiem a rast trhu podporili aj finančné spoločnosti.

Najväčší rast indexu S&P 500 od marca

Index S&P 500 posilnil o 2,1 percenta na 4 686,75 bodu. Bol to jeho najväčší rast od marca. Priemyselný index Dow Jones si pripísal 1,4 percenta a uzavrel na úrovni 35 719,43 bodu.

Technologický Nasdaq stúpol o tri percentá na 15 686,92 bodu. Akciám malých firiem sa tiež darilo a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 2,3 percenta na 2 253,79 bodu.

Ázijskému akciovému trhu sa darilo

Väčšina ázijských akciových trhov v stredu tiež stúpla, keďže reagovali na rast na Wall Street napriek správe, že japonská ekonomika počas júla až septembra medziročne klesla o 3,6 percenta.

Hlavný japonský index Nikkei 225 stúpol o 1,4 percenta, čínsky index Shanghai Composite vzrástol o 1,1 percenta, ale hongkonský Hang Seng o 0,1 percenta klesol.

Ďalšie k téme

    Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
    Firmy a inštitúcie AppleIntelMicrosoft