Americký akciový trh rástol a udržal si zisky, darilo sa aj ázijským burzám

Graf, burzy
Foto: Ilustračné, pixabay.com

Americký akciový trh v stredu uzavrel vyššie. Trh si udržal svoje zisky po tom, ako americký Federálny rezervný systém signalizoval, že v neskoršej časti tohto roka pravdepodobne začne zmierňovať svoje mimoriadne opatrenia na podporu ekonomiky.

Centrálna banka USA informovala, že svoju hlavnú úrokovú sadzbu pravdepodobne začne zvyšovať v priebehu budúceho roka, čiže skôr ako predpokladala pred tromi mesiacmi.

Darilo sa aj malým firmám

Index S&P 500 si pripísal 1 percento a uzavrel na úrovni 4 395,64 bodu. Priemyselný index Dow Jones si prilepšil tiež o 1 percento, a to na hodnotu 34 258,32 bodu.

Aj technologický Nasdaq stúpol o 1 percento, a to na úroveň 14 896,85 bodu. Darilo sa aj malým firmám a index menších spoločností Russell 2000 vzrástol o 1,5 percenta na 2 218,56 bodu.

Evergrande má uhradiť úroky

Ázijské akciové trhy vo štvrtok tiež stúpli. Náladu na trhoch podporila správa, že zadlžený čínsky developerský gigant Evergrande vo štvrtok uhradí úroky.

Index hongkonskej burzy Hang Seng vzrástol o 0,7 percenta a čínsky Shanghai Composite si pripísal 0,5 percenta. Na akciovom trhu v Tokiu sa pre štátny sviatok neobchodovalo.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom